Industrijas Ziņas

Kurš ir populārākais latviešu mūziķu duets?

Raksta attēls - Kurš ir populārākais latviešu mūziķu duets? Publicitātes foto

25.08.2015 / Antra Bērtule

Vismaz viena atbilde uz šo jautājumu ir skaidra. Pagājušās ceturtdienas Kalnciema kvartāla koncerts ar Aijas Andrejevas un Goran Gora dalību bijis tik pārpildīts, ka cilvēkiem pat nav bijis kur apgriezties.

 

Tātad, Aija Andrejeva un Goran Gora duetā patika daudziem klausītājiem, kuri tovakar izvēlējās pavadīt vakaru Kalnciema kvartālā. Kamēr gaidām kādu jaunu (un tikpat gaidītu) ierakstu no šī jaukā dueta, Parmuziku.lv atskatās uz citiem populāriem latviešu duetiem, kuri kopā radījuši mūziku vai dara to arī šodien.

 

 

1. Duets Sandra


Duetam Sandra negaršo ēst, bet garšo nauda. Un kas tur slikts? Sandras koncertus iecienījuši gan panki, gan zaļumbaļļu dejotāji. Ne katram Latvijā izdodas sasniegt tik labus panākumos, neatkarīgi no žanra.
2. Igo un Ieva Akuratere


1990. gados Igo un Ieva Akuratere radīja lielisku romantisko dziesmu albumu Klusums starp mums, kuru vēlāk izdeva diska formātā. Skaisti!


3. Olas


Viņi paši sevi, visdrīzāk, dēvētu par grupu vai apvienību, ņemot vērā, ka viņu dziesmās mentāli vai praktiski piedalās gan Zemgus Girgensons, gan Latvijas prezidents un Renārs Zeltiņš. Taču Olu radošais kodols - tie ir divi jauni, talantīgi puiši.

 

4. Bermudu Divstūris

Tāpēc arī ir divstūris, jo nav trijstūris. Ļoti iespējams, grupas sastāvā muzicē divi brālēni, taču radniecības pakāpi, visdrīzāk, uzzinātu tikai, veicot dažādus medicīniskus testus. 
5. Kārlis un Alise


Šis jauno mūziķu duets savus labākos skaņdarbus vēl tikai ierakstīs, par to esam droši. Alise Joste un Kārlis Josts jeb grupas Momend solists šogad ierakstīja skaistu versiju Ainara Mielava vecajai labajai dziesmai Visilgāk.


6. Duets Tehnikums


Jaunizveidotajā gandrīz Modern Talking latviešu versijā (vai drīzāk - tie ir divi privātdetektīvi no 1970jiem) - Tehnikumā ir apvienojušies The Mundane kādreizējais dalībnieks Dagnis Neilands un grupu Mala un Kušš dalībnieks Kristaps Dubļāns. Ir labi!


7. Brāļi Ziemeļi


Šķiet, ka Ziemeļu dziesma Uzsniga sniedziņš balts tā arī paliks viņu populārākā dziesma, un to nespēs izkonkurēt nekas.8. Čipsis un Dullais


Stabils korporatīvo pasākumu ansamblis - duets, kuri sevi ir pierādījuši gan kāzās, gan citos saviesīgos sarīkojumos, kuros nepieciešams prieks un asaras.

 

9. Valters un Kaža


Prieks un asaras pilnīgi noteikti bija klātesoši tajā tālajā 2005. gadā, kad Valters un Kaža dziedāja Eirovīzijā. Diemžēl togad mēs neuzvarējām, bet varbūt nākamgad.

 

10. Nora Bumbiere un Viktors Lapčenoks


Viens no skaistākajiem un smalkākajiem latviešu estrādes mūzikas pāriem. Kad dzied Bumbiere, atliek vienīgi apklust un klausīties viņas unikālajā balsī.


 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!