Industrijas Ziņas

Ekskluzīvi kadri no Ozola arhīva liks tev atcerēties skolas disenes

Raksta attēls - Ekskluzīvi kadri no Ozola arhīva liks tev atcerēties skolas disenes

09.09.2015 / Inese Grīnberga

Paldies Ģirtam Rozentālam par iespēju pakavēties atmiņās!

Pirms ielūkoties nākotnē, jāatskatās pagātnē! Oktobrī gaidāms hiphop mākslinieka Ozola jeb Ģirta Rozentāla jaunais albums Atpakaļ nākotnē, un klausītājiem nupat nodota izlase Cieņa un Mīlestība no pirms 14 gadiem izdotā debijas albuma.

Parmuziku.lv piedāvā ielūkoties ekskluzīvos kadros no Ozola personīgā arhīva ar paša mākslinieka komentāriem.

 

1. Tā brīža tusiņš

Dalībnieki no Rool Makaz, F[ei]K, R.D.K., DJ Krii bītmeikeri u.c. kas piedalījušies albuma Cieņa un Mīlestība tapšanā. No labās: Mārtiņš Šalmis, DJ Krii, Vernerns no F[ei]K, Emīls Zants, Eal no R.D.K., Ruģiks (vnk tusiņā), Matīss Akurāters (Rool Makaz), Astra, Ozols, R-Viss, Arstarulsmirus (ex. Gustavo), Džuzepe, Rey no R.D.K., Toms Kleins, Jurgstulaistus (ex. Čižiks), Žaks no S'T'A

Tā brīža tusiņš

2. Klubs Nautilus, ieeja 1,50Ls + stripshow

Tajā brīdī tas likās normāli, tā kā vajag! 
Ar flaieri atlaide, striptīzdejotājas kā neatņemama hiphop pasākumu sastāvdaļa, apvienojums S'T'A un Gustavo, breikeri, ķēdes kā daļa no hiphop kultūras un pašapliecināšanās elements - šis plakāts ir tam visam vēsturiska liecība.

Un, protams, traikijs (trīsritenis), viens no vairākiem Ozola ričukiem no San Diego, ASV.

Klubs Nautilus, ieeja 1,50Ls + stripshow

3. Mikrofons

Tā izskatās atpītas franču bizes...

Mikrofons

4. Fotosesija un apģērbu galējības

Pie Gata Rozenfelda braucu ar tādiem drēbju apjomiem - ja tagad ieraudzītu, laikam skaļi pasmietos. Viena fotosesija un pēc tam gadam pietika, lai iepostotu internetā!

Fotosesija un apģērbu galējības

5. BiOtOMs ieintegrēja

Albuma Cīņa un Mīlestība bukleta bildes fotografētas studijā. Tās apstrādājis pasaulē atzītais 3D grafiskais mākslinieks BiOtOM jeb Thomas Soloshenko.
Un tas ir viņa tā laika ideju lidojums.

BiOtOMs ieintegrēja

6. Dubultsingla vāks by BiOtOM!

2002.gads autokapsētā. Fotogrāfs Gatis Rozenfelds. Specefekti, protams, BiOtOM!

Dubultsingla vāks by BiOtOM!

7. Club Essential - Hip Hop Fest LV

2004.gads. Hiphopa izpildītāju konkurss Hip Hop Fest LV četras sezonas norisinājās leģendārajā klubā Essential (Skolas ielā). Attēlā dalībnieki no Austrumbloka. No labās puses: grupas Atsitiens un Scandal Inc dalībnieki, Ozols, kreisajā pusē - Gacho.

Club Essential - Hip Hop Fest LV

8. Debijas albuma vāks

Doma bija tāda: nofočēties pie koka- ozola. Braucām uz Siguldu. Man likās, ka vajag tādu kā pieclatniekā, kuplu, bet laikam nebija pavasaris vēl iestājies, nebija īsti vēl sācis ne ziedēt, ne zaļot. Līdz ar to tas koks tāds... bet īstenībā varbūt vākam atbilstošs, hiphop žanram pievilcīgāks, tāds trešīgs tas koks.

Debijas albuma vāks

9. Rajons

Režisos Igors Linga. Filmēts Zolitūdē un pagalmā Mārupē. 
Viens džeks pievilka savus bratkas ar visām mašīnām. Un sanāca tāds Rough (skarbs) video, turklāt gandrīz bez budžeta.

10. Cīņa

Artis Dzērve un Pēteris Ripa katrs saņēma LNT Mūzikas video statueti par 2001.gada labāko režisoru darbu Ozola datorgrafikas pārpildītajā klipā Cīņa

11. Pilsēta naktīs

Klipu radījis Andrejs Skurietis jeb DREE

12. Internacionālā mīla

Karstais temats Vecrīgā, tajā laikā, kad sekstūrisms attīstījās.

13. Cieņa un Mīlestība

2001. gadā izdotajā Ozola debijas albuma Cieņa un Mīlestība tapšanā piedalījušies daudzi izcili un dažādās mūzikas aprindās labi zināmi izpildītāji kā - Arstarulsmirus(ex. Gustavo), Kurts, Žaks, Džuzepe, R-Viss, Jurgstulajstus (ex. Čižiks), Uldis Cīrulis (Dj Monsta) un Kristaps Krievs jeb Dj Krii.

BONUSS!!!

Ozols izrādē Ronja - laupītāja meita (2002.) 

No Alises Pabērzas personīgā arhīva

 

Ozols ar Rolandu Ūdri (The Hobos) jauniešu žurnālā Sīrups (2003.)

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!