Ekskluzīva dāvana mūzikas mīļotājiem! 2015. gada latviešu mūzikas ieraksti platēs

Raksta attēls - Ekskluzīva dāvana mūzikas mīļotājiem! 2015. gada latviešu mūzikas ieraksti platēs Foto: pixabay.com.

17.12.2015 / Aiga Leitholde

Arī pašmāju mūziķi arvien biežāk nolemj savus albumus izdot arī vinila plates formātā, taču nelielā triažā. Tā kā vinila plates nav tikai skaņu nesējs, bet arī dizaina objekts un sava laika liecība, ar noskatītās plates iegādāšanos nevajadzētu kavēties, jo tās tiek ātri izpirktas.

Tesa - "G.H.O.S.T."

Gada sākumā savu piekto albumu "G.H.O.S.T." platē izdeva "Tesa" - viena no nozīmīgākajām latviešu andergrounda grupām. "Tesa" savu ierakstu krājumu patukšo, esot koncerttūrēs, tāpēc, piemēram, grupas pirmās plates vairs nenopirkt.

Ansamblis Manta - "Manta"

Bez liekām ceremonijām jūnija sakumā savu pirmo albumu "Manta"  vinila formātā prezentēja "Ansamblis Manta". CD formātā albums tika izdots pagājušogad, saņemot "Zelta Mikrofonu" kā 2014. gada labākais alternatīvās mūzikas albums.

Anna Kijevā - "Māsa"

Panku grupas "Anna Kijevā" albuma "Māsa" septiņas dziesmas var klausīties Bandcampā vai platē, kuras tirāža ir tikai 200 eksemplāri. Alternatīvās mūzikas cienītāji albumu "Māsa" sauc par vienu no 2015. gada labākajiem ierakstiem.

Anna Kijevā - "Māsa" Publicitātes foto.

Alise Joste - "Hardships are Ships"

Dziesminieces Alises Jostes otrais albums "Hardships are Ships" starp mūzikas pazinējiem tiek dēvēts par vienu no 2015. gada labākajiem Latvijas albumiem. Tas ir pieejams digitālā un arī plates formātā.

ALVA - "Ja tik būtu"

Trimdas latviešu grupa "Alva" dibināta 1974.gadā Anglijā, Jorkšīrā. Saglabājot latviskumu, grupa izpildīja psihodēlisku, progresīvu folkroku. Šogad Austrijas izdevniecība “Psychedelic Sounds International”, kas specializējas šajā stilistikā, visiem pasaules melomāniem par prieku pārizdeva "Alvas" 1978. gada ierakstu "Ja tik būtu". Šo dāvanu novērtēs pat klīrīgākie melomāni!

Shipsea

Jāņa Šipkēviča platītē ir iekļautas 4 dziesmas "Mežaparks", "Citu vārdi" un "Taviem ceļiem", kuras pēc mūziķa koncertu sērijas Kristiana Karla fon Stricka villā klausītājiem būs kļuvušas vēl jo mīļākas.

Shipsea Publicitātes foto.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!