UpSent: ja mūzika ir laba, tad valodai nav nozīmes!

Raksta attēls - UpSent: ja mūzika ir laba, tad valodai nav nozīmes!

23.09.2015 / Aiga Leitholde

Lai gan pašmāju UpSent ir salīdzinoši jauna grupa, vērīgākie klausītāji tās sastāvā atpazīs mūziķus no grupām Invasion un Scary Mary. UpSent izpilda melodisku un melanholisku rokmūziku, cienot estētiskas vērtības kā mūzikas, tā arī video ierakstā. Iepazīsti grupu labāk ekspresintervijā ar tās vokālistu Žeņu Kobzevu!

 

Kā grupa UpSent tika pie apzīmējuma smartrock?

Mēs ilgi domājām, kurš stils vislabāk varētu raksturot mūsu mūziku. Nonācām pie nosaukuma smartrock. Grupas saknes ir rokmūzikā, arī skanējumā tā ir rokmūzika, bet tajā pat laikā mēs arī izmantojam elektroniku. Taču rokmūzikas būtību mēs saglabājam jebkurā gadījumā. UpSent mūzika ir rokmūzika, lai klausītos un domātu.

Iepriekš grupu varēja iepazīt tikai koncertos, pavasarī laidām klajā mazu albumiņu How Far We Can Go. Tagad krājam muzikālo materiālu pilna garuma albumam. Darbu ierakstu studijā plānojam uzsākt rudenī, bet albumu izdot nākamā gada pavasarī. To vēlētos izdot vinila formātā, un man gribētos albumu ierakstīt lentā, lai saglabātu analogo skanējumu. Redzēsim, kurā studijā rakstīsim. Vajadzīgais aprīkojums pieejams Sound Division, arī Inga Baušķinieka studijā. Šāda veida ieraksts ir dārgs un prasa rūpīgu sagatavošanos, bet tas ir pūļu vērts pasākums - ierakstam uz analogās lentes piemīt īpaša burvība!

 

Vai izjūtat atšķirību starp latviešu un krievvalodīgo klausītāju auditoriju?

Protams, abām auditorijām gribās dzirdēt mūziku savā valodā. Bet mēs esam izvēlējušies dziedāt angļu valodā. Latviski dziesmu vārdus es nemāku rakstīt. Krieviski māku, bet man nepatīk gala rezultāts. Angļu valoda ir universālāka. No skolas gadiem esmu pārsvarā klausījies mūziku angļu valodā.

Man šķiet, ja mūzika ir laba, tad valodai, kādā skan dziesma, nav nozīmes. Varbūt kādreiz pamēģināsim spēlēt trijās valodās. Ja satiktu foršu latviešu tekstu autoru, es labprāt pamēģinātu dziedāt latviski. Kas attiecas uz krievu valodu – negribās būt zemākā līmenī nekā Zemfira vai kāds cits, bet grūti ir šādu līmeni, lai vārdu kā ķieģeli nevar izņemt no dziesmas, sasniegt.

Mežaparkā runāju ar grupu Tesla Boy. Viņi ir no Krievijas, bet dzied angliski. Viņiem ir vienalga, ja kāds grib dzirdēt viņus dziedam krievu valodā. Viņi grib dziedāt angliski un to arī dara. Protams, ir grūti konkurēt ar rietumu un pasaules zvaigznēm. Protams, ir grūti! Tas nenozīmē, ka nevajag mēģināt. Ļoti labs izdošanās piemērs ir Aminatas sasniegumi.

Kādas ir video klipa Naked uzņemšanas aizkulises?

Klipa uzņemšanā likām lietā visu savu pieredzi bijām aktieri, režisori, producenti, gaismotāji un tehniskie darbinieki. Tas bija diezgan jautri – kamēr viens filmējas, pozē, pārējie divi kopā ar operatoru stumj ratus. Video filmējām divas diennaktis, pēc tam paši arī montējām, sestdien 26.septembrī video varēs noskatīties. Tas tika filmēts 3K rezolūcijā, un šādā izšķirtspējā to varēs noskatīties arī Youtube.

Kādas ir video klipa Naked uzņemšanas aizkulises? Publicitātes foto

Grupa UpSent: Žeņa Kobzev - vokāls, ģitāra, Vadims Medvedevs - bass, Alekss Fedorovs - ģitāra) un arī DJ no promo-leibla Platz für Tanz - Nikola Negorods.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!