Shipsi: Man patika, ka skatītāji bija mūsu varā

Raksta attēls - Shipsi: Man patika, ka skatītāji bija mūsu varā Linda Vintere

31.03.2015 / Normunds Vucāns

2015. gada Tallinn Music Week ietvaros Latviju pārstāvēja kopumā deviņi izpildītāji, tostarp arī grupas Instrumenti dalībnieks Shipsi, kurš muzicēja kopā ar Rūdolfu Macatu un Elizabetu Lāci projekta Shipsi ietvaros.

Sestdienas vakarā Kino Soprus telpās trio sniedza lielisku koncertu, kas kļuva par vienu no mūzikas konferences spilgtākajiem brīžiem. Īsi pēc tā viņš piekrita nelielai sarunai ar ParMuziku.lv, lai pastāstītu par sajūtām uzstājoties un nedaudz padalītos ar nākotnes plāniem.

„Man ļoti patika koncertam izvēlētā vieta,” vaicāts par sajūtām, pēc uzstāšanās atzina mūziķis. „Tas, ka cilvēki sēdēja kinoteātra sēdvietās, un bija pavisam mūsu varā, ļoti palīdzēja radīt to sajūtu, ko vēlējāmies.”

Pa dienu Shipsi kādā veloveikalā uzstājās arī City Stage ievaros, kas esot bijusi piemērota sagatavošanās vieta vakara koncertam. „Tā bija lieliska priekšspēle vakaram. Šis koncerts kļuva par precedentu, kurā jebkuram publikas skatienam un vārdam ir ārkārtīgi liela loma, katrs ir iesaistīts priekšnesumā. Tādēļ arī ļoti reaģējām un kopīgi veidojām skanējumu.”

Vaicāts par to, kas viņam pašam no redzētā Tallinā visvairāk palicis atmiņā, mūziķis izcēla divus izpildītājus. „Atbraucu tikai koncerta dienā, bet biju ļoti iepriecināts redzēt Galvanic Elephants un, jo sevišķi, lietuviešu Alīnu Orlovu, kura uzstājās uzreiz pēc manis. Pēc koncerta atradām ļoti daudz tematu, kuros meklēt kopīgas atbildes. Kas zina - iespējams, arī radošā formā. Vēl - latviešu Laika Suns ir iedvesmojošā lidojumā, brīnišķīgi saspēlējušies! Viņus gan dzirdēju tikai skaņas mēģinājumā, taču biju aizkustināts no jaudīgā viļņa, ko viņi radījuši.”

„Nē, pašas tuvākās nākotnes plānos šādas sadarbības nav,” Shipsi precizēja vasaras plānus. „Galvenais mērķis ir Instrumenti jaunais albums, kurš jārada šovasar.”

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!