Jauna mūzikas satura platforma, kur satikties Igaunijas un Latvijas mūzikai

Raksta attēls - Jauna mūzikas satura platforma, kur satikties Igaunijas un Latvijas mūzikai Tomass Oljums|Personīgais arhīvs

14.09.2015 / Alise Pabērza

15. septembrī Vecrīgas bārā I Love You tiks atklāta jauna mūzikas satura interneta platforma 311.lv, lai uzzinātu kaut ko vairāk, uz sarunu aicinājām vienu no 311.lv veidotājiem - Tomasu Oljumu.

Tomass Oljums ( Toomas Olljum) ir igauņu kulta grupas Ewert and The Two Dragons menedžeris, kā arī igauņu dziedātājas Iiris menedžeris. Viņš ir arī Igaunijas Mūzikas Menedžeru Foruma dibinātājs. Savukārt otrdienas vakarā, 15. septembrī, Tomass kopā ar Latvijas kolēģiem, Vecrīgas bārā I Love You, atklās jaunu mūzikas satura interneta platformu 311.lv. Lai noskaidrotu to, kas slēpjas zem šiem trīs cipariem, uz nelielu sarunu aicinājām pašu Tomasu.

 

Kas tad īsti ir 311.lv?

311.lv kā arī 311.ee (kas ir šīs mūzikas satura platfromas igauņu versija – red.) ir mūzikas satura interneta platforma, kurā prezentēt igauņu un latviešu mūziku. Mūsu ideja bija izveidot dizainiski pievilcīgu mājaslapu mūziķiem, kurā ir ne tikai iespēja ar vienu klikšķi iegādāties viņu produkciju, bet nokļūt arī uz viņu sociālajiem tīkliem, internetā publicēto mūziku un video. Mājaslapa ir pieejama trīs valodās – latviešu, igauņu un angļu, savukārt pasūtījumus var veikt izmantojot vietējo internetbanku pakalpojumus, kredītkartes vai PayPal. Mēs paši apkopojam pasūtījumus un nosūtām tos pircējiem, tādejādi mūziķiem pašiem par to nav jāuztraucas.

 

Vai 311.lv mūzikas satura interneta platformā var iegādāties tikai diskus?

Nē, mums ir ne tikai plašs disku klāsts, bet arī vinila ierakstu klāsts, turklāt kur daži no diskiem un viniliem ir mākslinieku parakstīti. Vēl 311.lv piedāvā kreklus, džemperus, aksesuārus un daudz ko citu, ko mūziķi piedāvā kā savu merču. Nākotnē mēs gribētu arī piedāvāt iespēju iegādāties koncertu biļetes.

Bet šī lapa noteikti nav tikai par pārdošanu, es uzskatu, ka tā arī ir lieliska vieta, kur atklāt un iepazīt igauņu mūziku latviešiem un otrādāk – latviešu mūziku igauņiem.

Mēs gribam fokusēties uz Igaunijas un Latvijas mūzikas tirgu, ļaujot tam komunicēt savā starpā un gādājot par labākām izaugsmes un atpazīstamības iespējām.

 

Vai arī pirkumi pārsvarā ir no Latvijas un Igaunijas?

Nē, ne tikai. Mēs jau esam izsūtījuši pirkumus uz Krieviju, Skandināviju, daudzām vietām Eiropā, Amerikā, Austrālijā, pat Japānā un Latīņamerikā. Bet, protams, ka daudz kas ir arī pašas grupas spēkos – mēs piedāvājam šo platformu, bet grupām ir šīs platformas vārds jānes tālāk pasaulē, jābūt atgriezeniskai saitei.

 

Kā nokļuvi līdz šādai idejai?

Pirms kāda laika es veidoju interneta veikalus Ewert and The Two Dragons un Iiris. Es zināju, ka igauņu grupas veido merču, kuru tirgot, bet tas nebija pieejams internetā. Tāpēc bija diezgan maz iespēju to kaut kur iegādāties, tā nu es nonācu pie idejas, ka vajag izveidot mājaslapu, kur to visu var iegādāties vienkopus.

 

Kāpēc būtu svarīgi, lai Latvijā un Igaunijā būtu pieejams tāda mūzikas satura interneta platforma?

Attālums starp Rīgu un Tallinu arī ir tikai 311 kilometri. Igauņu grupas regulāri dodas koncertēt uz Latviju un Latvijas grupas uz Igauniju. Šajā lauciņā notiek attīstība, tomēr mums vajadzētu sekmēt attīstību arī mūzikas un merčendaizinga lauciņā. Piemēram, ja grupa no Latvijas dodas spēlēt uz Igauniju, viņiem būtu svarīgi komunicēt to, ka viņu ierakstus var iegādāties arī internetā, 311.lv vai 311.ee lapā, jo ne visi ieraksti ir pieejami ierakstu veikalos.

Negribētos, lai 311.lv ir tikai kārtējais interneta veikals, mēs gribam iedvesmot māksliniekus un palīdzēt viņiem viņu karjeras attīstībā, atvieglojot dažus soļus tajā vai palielinot to efektivitāti.

 

Vai attālums starp Tallinu un Rīgu ir iedvesmojis šo mūzikas satura interneta platformu nosaukt par 311.lv?

Patiesībā nē, tā ir interesanta sakritība, kuru pamanīju krietni vēlāk. 311.lv ir mana Tallinas ofisa numurs Telliskvi Creative Hub. Kad es domāju par lapas nosaukumu, man likās, ka būtu tīri loģiski un piemēroti to nosaukt pēc ofisa, kurš vienmēr ir atvērts, neliedz padomu un ļauj nobaudīt kādu krūzi kafijas vai glāzi viskija nedēļas nogalēs.

 

Kādi būtu tuvākie 311.lv nākotnes plāni?

Piesaistīt tik daudz latviešu mūziķus un grupas, cik vien iespējams, un palīdzēt tām attīstīt savu online biznesiņu, kas atvērtu plašākas durvis Igaunijas tirgū un ne tikai.

 

Ja kāds mūziķis vai grupa vēlas kļūt par vienu no 311.lv pārstāvētajiem māksliniekiem, kas ir jādara?

Vieglākais veids, kā ar mums sazināties, ir rakstīt uz un tad mēs varēsim aprunāties par mākslinieka vēlmēm, vajadzībām, plāniem un to, kā mēs varam būt daļa no tā.

 

 

Baltijas mūzikas satura interneta platformas 311.lv prezentācijas pasākums notiks visas dienas garumā, 15. septembrī, Vecrīgas bārā I Love You, Aldaru ielā 9. Jau no 12:00 dienā darbosies īpašs pop – up veikaliņš, kurā varēs iegādāties latviešu un igauņu mūzikas ierakstus un aksesuārus. Savukārt plkst. 19:00 notiks pasākuma oficiālā atklāšana, kur līdzās oficiālajām uzrunām, būs iespēja baudīt arī igauņu mākslinieces IIRIS uzstāšanos, kura nupat kā ir prezentējusi savu jaunāko singlu "Iridescent Love".

Par sagaidīšanas uzkodām un dzērieniem šajā vakarā rūpēsies bārs I Love You, par labu mūziku gādās DJ Toms Grēviņš, un pirmajiem divdesmit vakara viesiem tiks pasniegtas īpašas un vērtīgas dāvanas no mūzikas satura interneta platformas 311.lv

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!