Industrijas Ziņas

Var arī šādi! The Vegetable Orchestra mūzikas instrumentu vietā izmanto dārzeņus

Raksta attēls - Var arī šādi! The Vegetable Orchestra mūzikas instrumentu vietā izmanto dārzeņus Foto: Zoefotografie

25.01.2016 / Parmuziku.lv

Ar dārzeņiem var radīt neierastas, autentiskas skaņas un ar to palīdzību var atdarināt visdažādākos mūzikas stilus.

Vīnes Dārzeņu orķestris (The Vegetable Orchestra)  ir dibināts 1998. gadā un, muzicējot uz svaigiem dārzeņiem, jau ir apceļojis visu pasauli. Orķestris izpilda savu orģinālmūziku mūziku ar akadēmiskās, džeza, pat house mūzikai raksturīgajām iezīmēm, kā arī rada kaverversijas klausītājiem jau zināmām dziesmām un skaņdarbiem.

Orķestrī kopā sapulcējušies dažādu radošo profesiju pārstāvji: mūziķi, dizaineri, arhitekti, mākslinieki, rakstnieki un dzejnieki. Viņu rokās par mūzikas instrumentiem kļūst ķirbji, burkāni, selerijas kāti, sīpolu mizas, kabači un citi mūsu virtuvē labi zināmi dārzeņi. Galu galā pēc koncerta nospēlētie dārzeņi tiek izmantoti zupā.

Kaverversija elektroniskās mūzikas pionieru, grupas "Kraftwerk" skaņdarbam "Radioaktivität":

"Radioaktivität" orginālversija:

Ieskats koncerta sagatavošanas darbos:

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!