Industrijas Ziņas

15 slavenākie mūziķi, kas nēsā maskas

Raksta attēls - 15 slavenākie mūziķi, kas nēsā maskas

10.06.2015 / Parmuziku.lv

Ar jaunu singlu Killpop ir atgriezusies populārā maskētā grupa Slipknot. Tam par godu, atskatīsimies uz 15 zināmākajiem mūziķiem, kuru tēla neatņemama sastāvdaļa ir maskas.

Slipknot

Protestējot pret mūzikas biznesa komerciālismu, Slipknot ne tikai sāka nēsāt maskas, bet pat sāka sevi dēvēt par #0 - #8, tādējādi norādot, ka galvenais ir viņu mūzika, ne vārdi vai izskats.

Uzzini vairāk par 2016. gada 23. janvārī gaidāmo Slipknot koncertu Viļņā ŠEIT!

 

Daft Punk

Daft Punk jau no pašiem pirmsākumiem maskas ir izmantojuši, lai slēptu savas identitātes un varētu dzīvot mierīgas dzīves. Savulaik duets pat nesniedza intervijas, baidoties, ka kāds atpazīs viņu balsis.

 

Instrumenti

Sākotnēji Instrumenti maskas izmantoja, lai varētu brīvāk darboties un cilvēki nesaistītu šo projektu ar viņu iepriekšējo daiļradi grupā Cosmos. Tiesa, ar laiku tas kļuva lieki, un nu jau gadiem pandas redzētas nav.

 

Reigani

Slavenākā maskētā grupa no Igaunijas nenoliedzami ir Reigani. Kāpēc viņi uzstājas bijušā ASV prezidenta maskās? Bet kāpēc ne?

 

Kiss

Kiss savu slaveno sejas krāsojumu komentē bez kompleksiem: "Mums vienkārši gribējās izskatīties stilīgi!"

 

Deadmau5

Deadmau5 nepatīk, ka viņu dēvē par dīdžeju, tāpēc, lai atšķirtos no pārējiem, viņš izceļas ar milzīgu mirušas peles masku. Šī ideja, starp citu, radās pusaudža gados, kad kādu peli dīdžeja mājās nosita strāva, kad tā centās pārgrauzt datora elektrības vadu.

 

Lordi

Lordi tērpi radās, grupai iespaidojoties no Kiss, bet nevēloties kopēt viņu stilu.

 

Gwar

Astoņdesmito gadu vidū Gwar izlēma, ka vēlas atšķirties no citiem mūziķiem, tāpēc sāka nēsāt dažādas citplanētiešu un citu zinātniskās fantastikas varoņu iedvesmotas maskas un tērpus.

 

Insane Clown Posse

Ja Lordi ietekmējās no Kiss, Insane Clown Posse par vienu no saviem iedvesmas avotiem dēvē Gwar. Un klaunus, ko, pēc grupas domām, šausminošus padarīt, esot elementāri.

 

The Knife

The Knife tik ļoti cenšas paslēpties no publikas uzmanības, ka līdz 2005. gadam pat nekoncertēja, bet kopš tā laika pārsvarā izmanto šīs maskas. Grupa atzīst, ka tā vienkārši nevēlas kļūt atpazīstama.

 

SBTRKT

Arī SBTRKT nepatīk atrasties uzmanības centrā, tāpēc projekta radītājs Ārons Džeroms (Aaron Jerome), lai nebūtu jāatklāj sava seja, jebkurā publiskā pasākumā izmanto iespēju uzvilkt masku.

 

Buckethead

Šis leģendārais ģitārists sāka nēsāt savu masku un KFC ēdnīcas spainīti cepures vietā pēc tam, kad noskatījās filmu Halloween 4: The Return of Michael Myers. Kopš tā laika šāds izskats ir Buckethead firmas zīme.

 

Pussy Riot

Kā jau kārtīgiem pankiem piedienas, arī Pussy Riot savas identitātes slēpa, lai nenokļūtu nepatikšanās dažādu nesankcionēto koncertu dēļ. Tiesa, viņas no cietuma tas izglābt tā arī nespēja.

 

Tyler, The Creator

Tyler, The Creator nav tik ļoti liels masku cienītājs kā citi šī stāsta varoņi, jo tās parasti nēsā tikai savos klipos un dažos koncertos, nevis visu laiku. Kā stāsta pats mūziķis, šāda izvēle tiek pamatota ar vēlmi paslēpties no realitātes.

 

Wes Borland

Limp Bizkit ģitārists Vess Borlands par saviem eksperimentiem ar maskām un sejas krāsām ir lakonisks: "Tā ir jautrāk." Var arī šādi.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!