Liepupē notiks pirmais Baltijas akustiskās mūzikas festivāls

Raksta attēls - Liepupē notiks pirmais Baltijas akustiskās mūzikas festivāls Foto: www.pixabay.com

20.03.2015 / Antra Bērtule

Salacgrīvas pusē šogad gaidāms īpašs akustiskās mūzikas festivāls. Uzzini vairāk par programmu!

Salacgrīvas novada Liepupē no š.g. 5. -7.jūnijam norisināsies Baltijā pagaidām vienīgais akustiskās mūzikas festivāls Sudraba kaija. Festivālu, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, jau ceturto gadu rīko Salacgrīvas novada dome un Liepupes pagasta tautas nams.

Festivāla ideja - akustiskās muzicēšanas stila popularizēšana un saglabāšana cauri laikiem, atgriežoties pie dabiskā. Tas ir pirmais un pagaidām vienīgais festivāls Latvijā un Baltijā, kurš vienuviet pulcē dažādu mūzikas žanru kolektīvus no folkloras kopām līdz džeza un alternatīvā roka grupām , kuras var, prot un vēlas muzicēt akustiski. Par tā patronu un konkursa žūrijas priekšsēdētāju kļuvis pazīstamais komponists un mūziķis Valts Pūce.

Festivāla ievadā - 5.jūnijā Liepupes tautas namā norisināsies akustisko grupu konkurss tautas mūzikas un populārās mūzikas kategorijās. Balvu fonds 1400 Eur. Papildus kāda no tautas mūzikas grupām iegūs tiesības ierakstam profesionālā skaņu ierakstu studijā. Speciālā balva populārās mūzikas grupām - iespēja uzstāties uz Positivus skatuves. Konkursa viesi - Riga Saxofhone Quartet.

Festivāla otrajā dienā - 6.jūnijā Liepupes pilskalnā norisināsies akustiskie koncerti. Vispirms klausītājus priecēs tautas mūzikas grupas, kur par kulmināciju parūpēsies Laimas muzykanti, bet vēlāk - Grandeg vakara koncertā uz skatuves kāps akustiskās grupas Crazy Dolls, Agnese Rakovska ar draugiem - Saule, u.c. Vakara koncerta noslēdzošie mākslinieki - grupa The Sound Poets. Festivāla izskaņā koncerts ideālajā akustiskajā koncertzālē - Liepupes baznīcā 7.jūnijā, kur vieni no interesantākajiem sastāviem solās būt mutes harmoniku ansamblis no Pērnavas.

Ieejas maksa festivālā uz visām trīs dienām ir 7 eiro, pērkot biļetes www.bilesuserviss.lv un visās Biļešu servisa tirdzniecības vietās. Sākoties festivālam, biļetes būs pieejamas arī uz vietas, taču tad tās būs dārgākas. Salacgrīvas novada iedzīvotājiem līdz 1.jūnijam iespēja iegādāties biļetes Liepupes pagasta pārvaldē un Salacgrīvas TIC par EUR 6,00.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!