Sporta pasākumi

Latvijas sporta fani varētu būt labākais piemērs, mūzikas izmantošanas spēcīgajai ietekmei atmosfēras radīšanā. Sporta pasākuma lielākais ieguvums ir atraktīvi un aktīvi fani.

Spēles laikā atskaņotā mūzika ir īpaši izvēlēta, lai aktivizētu un apvienotu atnākušos sporta fanus. Arī sportisti atzīst fanu uzmnundrinājuma pozitīvo ietekmi uz spēles gaitu un rezultātiem. Mūzika ir sporta pasākumu neatņemama sastāvdaļa, kas ir tieši saistīta ar no pasākuma iegūto peļņu. Mūzikas atskaņošanai spēles starplaikos, norises vietas kafejnīcās un citās atpūtas zonās arī ir nozīmīga loma fanu pacilājošā noskaņojuma uzturēšanā. Mūzikas izvēli var ietekmēt sporta veida specifika vai sporta spēles noteikumi. Apzinoties mūzikas lomu veiksmīga sporta pasākuma organizēšanā, ar mūzikas palīdzību ir iespējams uzlabot jebkura sporta pasākuma norisi.

Fakti un statistika

  • 70% apmeklētāju apstiprina, ka sporta pasākums nebūtu tik labs, ja neskanētu mūzika.
  • 82% atzīst, ka sporta pasākums ir patikamās, ja tiek atskaņota mūzika.
  • 81% sporta pasākumu apmeklētāju labprāt vēlas dzirdēt sporta sacensībām raksturīgo mūziku.

Pieredze

Latvijas Basketbola savienība

Māra Basankoviča, Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja:

“Mūzika mūsu organizētajos pasākumos ieņem diezgan būtisku lomu, jo tā palīdz veidot kopējo atmosfēru arēnā. Mūzika var gan pacelt līdzjutēju noskaņojumu, gan tieši pretēji – sabojāt. Tas pats arī attiecas uz pašiem sportistiem, kuri nereti arī iesaistās mūzikas izvēlē pirms spēles.Tā kā basketbola līdzjutēju vecums ir no 17 — 55 gadiem, nevarētu teikt, ka basketbola līdzjutējiem patīk viens konkrēts mūzikas stils, jo tās ir vairākas paaudzes. Bet viennozīmīgi varu pateikt — latviešu populārie gabali patīk visiem.Mūzikas atskaņošanas izlases un Zvaigžņu spēlēs ir atšķirīga. Izlases spēlēs ir vairāki ierobežojumi mūzikas atskaņošanai. Ir speciāli noteikumi, kas nosaka, kuros brīžos drīkst un kuros nedrīkst atskaņot mūziku. Savukārt Zvaigžņu spēle ir šovs, kurā šie noteikumi nedarbojas un mūzika tiek atskaņota arī spēles laikā.”

Mūzikas atskaņošanai sporta pasākumos ir nepieciešama licence. Lai uzzinātu sīkāk par jums nepieciešamo mūzikas atskaņošanas atļauju, sazinieties ar “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību” LaIPA un autoru organizācija.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!