Nakts, deju, mūzikas klubi

Nakts, deju, mūzikas klubi

Naktsklubi un deju klubi, protams, nav iedomājami bez mūzikas. Šī biznesa joma nav iespējama bez mūzikas, un veiksmīga tās izmantošana tieši ietekmē biznesa attīstību.

Mainot mūzikas stilu vai spēlējot dažādās kluba telpās atšķirīgu mūziku, var variēt ar noteiktas mērķauditorijas piesaistīšanu. Arī noteiktas tematikas vakarus veidojot, jāizvēlas atbilstoša stila mūzika, kas palīdz dažādot naktskluba un deju kluba piedāvājumu. Tas var piesaistīt jaunus apmeklētājus vai padarīt kluba apmeklējumu interesantu arī pastāvīgajiem kluba apmeklētājiem. Šie ir tikai daži piemēri, kad bez lieliem ieguldījumiem tikai ar mūzikas palīdzību var manīt kluba stilu kaut vai tikai uz vienu vakaru, pārsteigt apmeklētājus, palielināt sava kluba konkurētspēju, piesaistot pēc iespējas plašāku apmeklētāju loku. Mūzika ietekmē apmeklētāju tēriņus, kas vistiešākajā veidā ir saistīts ar uzņēmuma peļņu.

Fakti un statistika

82% apmeklētāju kļūst sabiedriskāki un draudzīgāki, ja klubā skan viņiem tīkama mūzika.
94%klubu apmeklētāju apstiprināja, ka mūzikai ir svarīga vai ļoti svarīga nozīme naktskluba izvēlē.

Pieredze

Amber Night

Aiga LapiņaRadisson Blu Mārketinga vadītāja Latvijā:

“Veidojot klubu, ir svarīgi apzināties kluba koncepciju un potenciālos klientus. Amber Night šis ir sarežģīts uzdevums, jo kluba atrašanās vieta ir viesnīca un proporcionāli kluba apmeklētāji vairāk ir viesnīcas viesi, bet tanī pašā laikā svarīgi ir nezaudēt vietējo apmeklētāju interesi par klubu. Mūzikas formāta ziņā klubā mums ir svarīgi spēlēt visiem viegli saprotamumu, neitrālu mūziku – modernu pop mūziku, kas skan vai skanējusi radio un televīzijas topos, neliekot akcentu uz kādu konkrētu mūzikas stilu, jo viesnīcas viesi ir visdažādākā vecuma, nacionalitātes un ar atšķirīgām interesēm. Amber Night apmeklētāji ir vairāk nedēļas nogalēs, jo mēģinām palikt uzticami saviem patstāvīgajiem klientiem mūzikas izvēles ziņā.”

Fonoklubs (Cēsis)

Lauris Sildnikskluba vadītājs:

“Fonoklubam ir izteikts formāts, kas galvenokārt balstās uz dzīvo mūziku. Speciāli atlasītai vai konkrēta novirziena mūzikai, protams, ir ļoti liela nozīmē, ar tās palīdzību var ietekmēt kluba formātu. Mūzika Fonoklubā bieži vien ir diezgan alternatīva populārajai mūzikai. Mēs realizējam tādus pasākums, kurus lielākoties citur nepieņemtu, tas lielā mērā ietekmē apmeklētājus un viņu klubu izvēli. Šobrīd tieši šis izvēlētais ceļš mums nodrošina iespēju pastāvēt. Mūzikas izpildītājiem (grupām) ir milzīga ietekme, šobrīd apmeklētāji ir diezgan izvēlīgi un ir salīdzinoši maz tādas grupas, kas spēj sev piesaistīt ļoti lielu apmeklētāju uzmanību.
Mūzika ir tas, kas atšķir vietu no vietas, klubu no kluba, tieši mūzikas daudzveidība ir tā, kas rada šādu situāciju. Apmeklētāja uzturēšanās ilgumu klubā nosaka vairāki faktori, tikai viens no tiem ir izvēlētā mūzika. Bieži vien mūzika vairāk ietekmē deju zāles apmeklējumu, nevis klubu kopumā.”

Mūzikas atskaņošanai naktsklubos, deju vai mūzikas klubos ir nepieciešama licence. Lai uzzinātu sīkāk par jums nepieciešamo mūzikas atskaņošanas atļauju, sazinieties ar “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienību” LaIPA un autoru organziācija.

Apskatīt tarifus un slēgt līgumu ar LaIPA

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!