Ziema ir notiesāta. Prāta vētra prezentē jauno albumu

Raksta attēls - Ziema ir notiesāta. Prāta vētra prezentē jauno albumu Foto: Toms Briņķis

19.05.2015 / Normunds Vucāns

Ar koncertu Jaunā Rīgas teātra pagalmā, sava jaunā albuma 7 soļi svaiga gaisa iznākšanu atzīmējusi pašmāju populārākā grupa Prāta vētra.

Prāta vētras ierakstu prezentācijas vienmēr ir svētki gan pašiem mūziķiem, gan arī tiem, kam ir tā iespēja tajos paviesoties. Ja ierasti prezentācijas ir diezgan slēgti pasākumi (kā tas bija prezentējot Vēl vienu kluso dabu) vai arī minikoncerti tam ne gluži piemērotā vietā (kā lielveikalā prezentējot 2011. gadā klajā laisto labāko dziesmu izlasi), tad šoreiz viss notika pa īstam, brīvā dabā un uz kārtīgas skatuves. 50 laimīgie, izstāvējuši kārtīgu rindu, šodien ieguva katrs pa diviem ielūgumiem uz pasākumu, un, manuprāt, vīlušies tajā, ko redzēja, nebija.

Pasākums sākās ar vakara vadītāja Renāra Zeltiņa uzrunu, kurš atraktīvā veidā iesildīja publiku. Viņam uz skatuves pievienojās gan futbolisti un grupas draugi Kaspars Gorkšs un Māris Verpakovskis, gan arī Dons, kurš vienā no dziesmām iedziedājis bekvokālu. Ar pirmajiem Zeltiņš kopīgi uzspēlēja futbolu, ar otro – sadziedājās, noskaidrojot, kā tad pareizi ir jādzied bekvokāli, un tad jau bija pienācis īstais brīdis sagaidīt arī Prāta vētru.

Grupa, uzkāpusi uz skatuves, sveica gan sanākušos, gan arī tos, kas koncertu vēroja bez ielūgumiem – teju visu apkārtējo māju logi bija vaļā, cilvēki ar lielu interesi vērās mūziķos, daži pat bija pamanījušies uzrāpties uz jumta, lai tikai redzētu prezentāciju! Kopumā grupa nospēlēja septiņas dziesmas no jaunā ieraksta, tādējādi simbolizējot šos 7 soļus svaiga gaisa. Pa vidu gan vēlreiz uz skatuves uzkāpa Zeltiņš, noskaidrojot prātinieku domas par septiņiem laimes pamatnoteikumiem, un tas tikai papildināja jau tā ļoti pozitīvo un pacilāto noskaņu.

Izpildīto dziesmu saraksts:

  1. 7 soļi svaiga gaisa
  2. Ēdenes dārzs
  3. Pilsētas ugunis
  4. Kad zvaigznes pār alejām krīt
  5. Ziemu apēst
  6. Sapnī
  7. Meklēt vienam otru

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!