Redakcija iesaka: kurp doties ielīgot? Pasākumu TOP 10

Raksta attēls - Redakcija iesaka:  kurp doties ielīgot? Pasākumu TOP 10

17.06.2015 / Antra Bērtule

Kur doties Jāņu un Līgu brīvdienu laikā, lai izbaudītu latvisku ballīti vai, tieši otrādi, lai pakratītos roka gaisotnē bez rudzupuķēm uz galvas? Piedāvājam pasākumu TOP 10 izlasi tieši tev.

1.Saulgriežu jogas un mūzikas festivāls Siguldā

 

Intensīvi jogas treniņi jau ar pirmajiem rīta putniem, zāļu tējas, bagātinošas sarunas. Taču - pats galvenais - tas viss ārpus ikdienas un uz vairākām dienām!

Kad un kur: atpūtas kompleksā Brūveri, 19.-21. 06.15.

2. Saulgrieži Valmiermuižā

 

Ja vēlies svinēt Vidzemes pusē, nepalaid garām ielīgošanu visas dienas garumā ar gardo Valmiermuižas alu, mājražotāju piedāvātajiem labumiem, kā arī lieliskiem koncertiem vakara gaitā. Būs: Jauno Jāņu orķestris ar Dzelzs Vilka dalību, Pērkonvīri, par kuru jauno ierakstu vari izlasīt arī recenziju, kā arī postfolka apvienība Vētras Saites, folkloras kopa Kokle, u.c.

Kad un kur: Valmiermuižas parkā, pie Valmiermuižas alus darītavas, 20. 06.15.

 

3. Saulgrieži Turaidā

 

Īstie svētki sākas un noslēdzas Dainu kalnā! Ja vēlies piedzīvot autentiskus vasaras saulgriežu rituālus, trakas dejas latviešu tautas mūzikas pavadījumā un pasildīties pie lielā svētku ugunskura, tas viss tur būs.

Kad un kur: Turaidas muzejrezervāta teritorijā, 21. 06.15.

 

4. Līgo svētki Daugavmalā

 

Kas par lustīgu rēdereju Rīgā! Tā gan būs viena liela ballīte visas nakts garumā. Piedalīsies: Aija Andrejeva, Zigfrīds Muktupāvels, Samanta Tīna, Koris Balsis, Ralfs Eilands, u.c. mūziķi. Būs gan Raimonda Paula dziesmas, gan Edgara Liepiņai veltīta programma, un daudz kā cita.

Kad un kur: 11. Novembra krastmala, Rīga, 23.-24. 06.15.

 


5. Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki

 

Muzikāla draudzība ar kaimiņvalstīm, skaisti koristi, skaisti dejotāji, daudz ziedu un krāšņs gājiens cauri Rīgas pilsētas centram. Ienirsti mūzikā un uzlādējies!

Kad un kur: Rīga, dažādas vietas. 25.-28.06.15.

 

6. Slippery Slope un Pyro Trees koncerti Kalnciema kvartālā

 

Kalnciema kvartāls sola kārtīgu ballīti no Slippery Slope, puišu trio no Igaunijas, kuri izpilda enerģisku un vitālu rokmūziku, kā arī mūsu pašu sintpopa apvienību Pyro Trees. Tas viss - vienā vakarā!

Kad un kur: Kalnciema kvartālā, 18.06.15.

 

7. Līgo nakts piedzīvojumi kopā ar Lūzumpunkts piedzīvojumu organizētājiem

 


Ja Tevi galīgi nevilina doma par laisku sēdēšanu ar aliņu un sašlikiem pie ugunskura, izkusties aktīvi kopā ar citiem tikpat trakiem jāņubērniem uz salas! Būs gan laivu brauciens, gan ugunskurs, rīta vingrošana un dejas.

Kad un kur: uz salas pie Lielupes ietekas, starp Rīgu un Jūrmalu, 23.-24.06.15.

 


8. Ielīgošana kopā ar Basu suitiem Kalnciema kvartālā

 

Ja Tu jau sen domā, ka šogad vēlies nobaudīt īstu kurzemnieku sklandrausi, ja tevi aizrauj amatnieku tirdziņu kņada un viesmīlīgi pārdevēji, tad viss ir skaidrs. Kalnciema kvartālā tev būs ko darīt. Tradicionālo tautas mūziku izpildīs Basu suiti, būs rotaļas, Jāņu vainagu pīšanas darbnīca u.c. aktivitātes.


Kad un kur: Kalnciema kvartālā, 20.06.15.

 

9. Roķīga ielīgošana Nabaklab

 


Ja doma par rudzupuķu vainagu un tautastērpu nav pirmā doma, kas tev nāk prātā, domājot par Jāņiem, kādēļ gan ne smagā rokmūzika? Klubā Nabaklab koncertēs Jūdas Graši, Pūķa gars, Pussy Rock, Pekla no Lietuvas un citi.

Kad un kur: Nabaklab, Rīga, 20.06.15.

 


10. Koncerts Rīgas festivāla ietvaros ar Šūberta, Ravela un Prokofjeva mūziku

 

Akadēmiskās mūzikas cienītājiem lieliska izvēle būs ekscentriskā amerikāņu vijolnieka Žila Apapa un Latvijā dzimušās pianistes Diānas Ketleres kopkoncerts. Liegi, virtuozi, citādāk!

Kad un kur: Mazajā Ģildē, Rīgā, 19.06.15.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!