“The Beatles" atkal maina mūzikas vēsturi!

Raksta attēls - “The Beatles" atkal maina mūzikas vēsturi! Ekrānšāviņš.

27.12.2015 / Parmuziku.lv

No 24. decembra pasaules visslavenākās un vispelnošākās grupas “The Beatles” 13 studijas albumus beidzot var klausīties straumēšanas vietnēs: Spotify, Apple Music, Slacker, Tidal, Groove, Rhapsody, Deezer, Google Play un Amazon Prime.

"The Beatles" ir ne tikai mūzikas fenomens, bet arī popkultūras ikonas - pielūgtas, atdarinātas, citētas. Ilgu laiku grupas albumi nebija pieejami interneta vietnēs ( izņemot 2010. gada sadarbību ar iTunes), un arī vietnē youtube bija atrodami īsi video fragmenti vai kavergrupu iedziedātās dziesmas.

Par "The Beatles" diskogrāfijas pieejamību priecājas gan melomāni, gan straumēšanas vietnes. Laikā, kad aktuālās zvaigznes kā Teilore Svifta un Adele savus jaunākos albumus internetā nepublisko, mazāka mēroga zvaigznītes iemirdzas un dziest, Bītli ļaus sasniegt nobriedušāku klausītāju, kurš līdz šim brīdim mūzikas klausīšanos ar aplikācijas starpniecību bija uzskatījis par tīņiem paredzētu aktivitāti. Grupas vārds joprojām ir kvalitātes zīme, arī mūzikas digitālajā tirgū - tiek spriests portālā Billboard.com. Līdzīgu rezonanci, iespējams, varētu sacelt amerikāņu kulta grupa "Tool", straumēšanas vietnēm nododot savu diskogrāfiju.

Piedāvājam īsu ievadkursu  "The Beatles" diskogrāfijā:

1963. gada albums "Please Please Me"

"Please Please Me" ir Bītlu pirmais albums un sākums Bītlmānijas epidēmijai. Slavenākie hiti – tituldziesma “Please Please Me” un “Love Me Do”.

1964. gada albums "A Hard Day’s Night"

"A Hard Day’s Night" albums iznāca pāris nedēļas pirms Bītli uz lielajiem ekrāniem prezentēja šāda paša nosaukuma filmu. Hiti “A Hard Day’s Night”, "Can't Buy Me Love".

1967. gada albums "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band"

Bītlu eksperimentālākais albums, psihodēlijas meistardarbs. Hiti "With a Little Help from My Friends", "Lucy in the Sky with Diamonds" .

1966. gada albums "Revolver"

Šajā laikā grupa bija sasniegusi savas slavas un karjera virsotnes, un “Revolver” ļoti bieži saukts par grupas vislabāko albumu, kurā var saklausīt visas grupas mūzikai raksturīgās iezīmes. Hiti: “Yellow Submarine”, "Eleanor Rigby".

1969. gada albums "Abbey Road"

Vērtējot retrospektīvi, “Abbey Road” tiek uzskatīts par grupas visu laiku labāko albumu, saukts par inovatīvu un pārlaicīgu. Hiti “Here Comes The Sun” un “Oh! Darling".

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!