Tallinn Music Week izziņo konferences tēmas un pirmos dalībniekus

Raksta attēls - Tallinn Music Week izziņo konferences tēmas un pirmos dalībniekus Publicitātes foto

21.12.2016 / Parmuziku.lv

Starptautiskais jaunās mūzikas un pilsētvides festivāls Tallinn Music Week (TMW) izziņojuši pirmos konferences runātājus, kā arī centrālos debašu jautājumus. Konference norisināsies 31. martā un 1. aprīlī, un tās fokusā būs jautājumi par inovāciju, radošuma ietekme uz ilgtspējīgu attīstību, informē festivāla pārstāve Ingrīda Koutla (Ingrid Kohtla).

Konferences ietvaros satiksies ietekmīgākie mūzikas, radošo industriju, pētniecības, uzņēmējdarbības un politikas pārstāvji, lai diskutētu par ilgtspējīgu attīstību un daudzveidīgiem, gudriem nākotnes vadīšanas veidiem.

Debatēs tiks apspriesti tādi jautājumi kā "post–patiesības pasaule", "laba kvalitāte ir jaunā aktualitāte", "sākums rokmūzikas ēras galam". Arī tas, kādā veidā tehnoloģija maina mūsu darba struktūru un, galu galā, vai nākotnē aktuālākos un pieprasītākos hitus producēs mākslīgais intelekts. Būs arī stāsti par cilvēku prāta elastību un attapību, kā arī jaunāko zinātisko pētījumu prezentācijas.

Ņemot vērā, ka 2017. gada otrajā pusē Igaunija kļūs par Eiropas Savienības parlamenta prezidējošo valsti, konferences programmā ir arī tēmas par Vienoto Digitālo tirgu un Eiropas nākotni. Tallinn Music Week uzņems Kanādas un Japānas delegācijas.

Dalību konferencē apstiprinājuši novērtēti muzikologi, un mākslinieki un viedokļu līderi no radošo un tehnoloģiju industrijām:

  • Saimons Reinolds (Simon Reynolds), ietekmīgais mūzikas kritiķis un popkultūras teorētiķis, festivāla ietvaros prezentēs glemrokam veltīto grāmatu "Shock and Awe: Glam Rock and its Legacy".
  • Lucs Leihsenrings (Lutz Leichsenring), Berlīnes pagrīdes mūzikas klubu platformas "Clubcommission" runasvīrs, stāstīs, kāpēc notiek cīņa pret pilsētvides ģentrifikāciju.
  • Grupas "Einstürzende Neubauten" līderis, filmu režisors Aleksands Haks (Alexander Hacke) kopā ar mūziķi un vienu no Love Parade idejas autorēm Dalielu De Pičioto (Danielle DePicciotto) meklēs jaunus veidus, kā avangarda idejas prezentēt dažādām paaudzēm un kultūrām.
  • Tuareku grupas "Tinariwen" menedžeris Manijs Ansars (Manny Ansar) stāstīs par savu pieredzi, organizējot "Festival au Desert" trimdā, jo vietējie ekstrēmisti Timbuktu (Mali) ir aizlieguši mūziku.
  • Somu mūziķe un dziesmu autore Astrīda Svona (Astrid Swan) stāstīs, kā pēc vēža pārciešanas noritēja viņas radošā atgūšanās.

2017. gada Tallinn Music Week apmeklēs britu radošo industriju un kultūrpolitikas stratēģis Toms Flemings (Tom Fleming), Lielbritānijas kolektīvā pārvaldījuma organizācijas "UKs PRS for Music Foundation" izpilddirektore Vanesa Rīda (Vanessa Reed), KEXP radio stacijas galvenais programmu direktors Kevins Kouls (Kevin Cole), Eiropas vadošā start-up pasākuma "Slush" galvenais producents Nikolas Dolenss (Nicolas Dolenc) un citi.

Plašāka informācija par Tallinn Music Week konferences dalībniekiem atrodama šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!