‘‘Sony’’ drīzumā nāks klajā ar 360 grādu audio formātu

Raksta attēls - ‘‘Sony’’ drīzumā nāks klajā ar 360 grādu audio formātu Foto: Avel Chuklanov / Unsplash

18.10.2019 / Artis Ķekars

Japāņu kompānija ‘‘Sony’’ paziņojumā medijiem pavēstījuši, ka jau šī gada rudenī plāno nākt klajā ar 360 grādu virtuālās realitātes audio formātu.

Formāts paredz, ka dažādi mūzikas elementi tiks novietoti un atskaņoti apkārt klausītājām, radot virtuāli sfērisku vidi. ‘‘Sony’’ skaidro, ka audio formāts radīts, lai atdarītu dzīvo mūziku – ar instrumentiem un vokālies, kas uzstāšanās laikā nāk no dažādiem virzieniem, vēsta ‘‘The Verge’’.

Paziņojumā teikts, ka audio formāta publiskošanas brīdī klausītājiem būs pieejamas vairāk kā 1000 dziesmas no tādiem mūziķiem kā Farels Viljamss, Bobs Dilans, Billijs Džoels u.c. ‘‘Sony’’ jaunajā formātā konvertējuši arī vairākas dzīvās uzstāšanās ar Charli XCX un grupas ‘‘Kodaline’’ dalību.

‘‘‘‘360 grādu realitātes audio’’ ir apliecinājums tam, ka inovācijas nekad neapstāsies,’’ preses relīzē citēts ‘‘Sony Electronics’’ izpilddirektors Maiks Fasulo.  

‘‘Apvienojumā ar [‘‘Sony’’] padziļinātajām tehniskajām zināšanām, nenogurstošiem mūziķiem un progresīviem elektronikas speciālistiem, esam tuvu tam, lai mūziku padarītu vēl dinamiskāku. Ar mūsu partneriem esam izstrādājuši visspēcīgāko un realistiskāko mūzikas klausīšanās pieredzi, kā arī pavisam jaunu platformu mūziķiem.’’

Pašlaik pieejamā informācija gan liecina, ka mūziku jaunajā audio formātā būs iespējams klausīties vien ‘‘Amazon Music’’, ‘‘Deezer’’ un ‘‘Tidal’’ pakalpojumu abonentiem. Kā arī vienīgā atskaņošanas ierīce, kas atbalstīs jauno formātu bez papildierīcēm būs ‘‘Amazon Echo Studios’’ skaļrunis, kuru iespējams iegādāties varēs tuvāk gada noslēgumam. Lai klausītos 360 grādu mūziku, izmantojot citus skaļruņus, būs nepieciešams speciāls dekoderis un skaņas signāla apstrādes ierīce.

‘‘Sony’’ skaidro, ka virtuālais audio būs pieejams arī dažādu austiņu lietotājiem, taču nav īsti skaidrs kā tas darbosies, kopš kompānija paredz, ka formāta atbalsts jānodrošina pašiem ražotājiem. Zināms gan, ka jauno audio formātu noteikti atbalstīs dažas no jaunākajām ‘‘Sony’’ austiņām ar ‘‘Headphones Connect’’ aplikācijas starpniecību.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!