Radio festivāls Tilto Namai ir apkopojis Lietuvas svaigāko indie mūziku izlasē

Raksta attēls - Radio festivāls Tilto Namai ir apkopojis Lietuvas svaigāko indie mūziku izlasē

22.02.2021

Pandēmijas laikā Lietuvā notika vairāki online mūzikas festivāli. Viens no tiem, Tilto Namai radio festivāls atspoguļoja neatkarīgās lietuviešu mūzikas jaunumus. Festivāla izpildītāju skaņdarbi ir apkopoti digitālās izlases formā, tājā iekļautas Lietuvas interesantāko neatkarīgo grupu dziesmas, tostarp Solo Ansamblis, Monikaze, Kabloonak, Kamanių Šilelis, EGOMAŠINA, Vilniaus Energija un Garbanotas.

Solo Ansamblis ir mūziķi, kas pārstāv unikālo žanru: “skumjā deja”, kas aicina visus ļauties brīvai dejai, it kā neviens neskatītos. Katrs grupas koncerts ir kā  audiovizuāls sapnis, kur mūzika, gaismas, ēnas un scenogrāfija ir vienlīdz svarīgi. Divi grupas albumi un jaunākais videoklips dziesmai Dansingas noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu.

Monikaze ir daudzpusīgs elektroniskās mūzikas solo projekts, kas nesen debitēja ar albumu Chicken Wings. Šī mūziķe diezgan ātri sasniedza labus rezultātus, un jau ir paspējusi iesildīt tādus izpildītājus, kā Algiers, First Hate un Ten Walls. Monikaze mūziku var raksturot kā avantpopu, kuru iedvesmojuši IDM, elektronika, džezs un citi mūzikas stili.

 

Savukārt Kabloonak, kas  rada jūtīgi poētisku mūziku, ir izdevis jau trīs albumus. Viņa skaņdarbi ir drošs patvērums tiem, kuru smadzeņu šūnas ir nogurušas no mūsdienu pilsētas skarbajiem ritmiem.

Elektroniskās mūzikas un indie folka duets Kamanių Šilelis tikko ir izlaidis savu trešo albumu 9. Viņi dzied lietuviešu valodā un savos koncertos izmanto tradicionālus mūzikas instrumentus gan no tuvām, gan tālām vietām, piemēram, ukuleles un didžeridū. Dažreiz viņi pārveido arī sadzīves priekšmetus par mūzikas instrumentiem.

EGOMAŠINA ir trio, kas veido interesantu sintēzi starp garāžroku, postpanku un sintveivu. Katra grupas dziesma lepojas ar spēcīgiem rifiem un intensīvām sintezatora līnijām, kas spēlējas ar klausītāju aizspriedumiem. Grupa tika dibināta 2019. gadā, bet jau ir izdevusi divus albumus.

Welcome to Lithuania - ir avangarda repa un eksperimentālā, post-ironiskā elektroniskās mūzikas dueta Vilniaus Energija jaunākais albums. Pēc dažu juridisko domstarpību nokārtošanas šī grupa oficiāli reģistrēja slavenās Lietuvas enerģētikas korporācijas nosaukumu kā savu un tagad šo vārdu izmanto saviem radošajiem mērķiem.

Psihedēliskā roka grupa Garbanotas ir apceļojusi lielāko daļu Eiropas valstu un ir vislabāk zināma lietuviešu grupa arī Latvijā. Līdz šim projekts ir izdevis četrus albumus un uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem, kā Džeks Vaits, Unknown Mortal Orchestra and Cigarettes After Sex. Viņu skaņdarbs šajā kompilācijā ir brīva 16 minūšu  improvizācija un izcilu vokālu, kas ir līdz šim tika piedzīvots tikai grupas dzīvajos koncertos.

Kopš šodienas kompilācija klausītājiem ir pieejama Spotify, iTunes, Deezer un citās straumēšanas vietnēs. Arī Youtube ir pieejama īpaša dziesmu izlase par godu šim notikumam ar īpaši animētiem videoklipiem. Šis apkopojums ir labākā iespēja atklāt lietuviešu indie mūzikas  kvalitāti.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!