Pateicoties seriālam 'Stranger Things', mūziķe Keita Buša nopelnījusi vairāk kā 2 miljonus dolāru

Raksta attēls - Pateicoties seriālam 'Stranger Things', mūziķe Keita Buša nopelnījusi vairāk kā 2 miljonus dolāru Ekrānšāviņš no video

11.07.2022

Britu dziedātājas Keitas Bušas teju 40 gadus vecā kompozīcija “Running Up That Hill”, kas iekļauta Bušas 1985. gada albumā “Hounds of Love”, pateicoties nesen gūtajai popularitātei straumēšanas servisos, mūziķei nopelnījusi vairāk kā 2,3 miljonus dolāru, vēsta medijs ‘‘Digital Music News’’.

Populārā jauniešu zinātniskās fantastikas seriāla “Stranger Things” ceturtās sezonas iznākšana straumēšanas platformā ‘‘Netflix” britu mūziķes dziesmai devusi ‘‘otro elpu’’ – jūnija mēnesī ‘‘Running Up That Hill’’ bijusi visvairāk straumētā dziesma pasaulē. Papildus tam, dziesma šobrīd atrodas ‘‘Billboard Global 200’’ topa trešajā pozīcijā.

Lai gan detalizēti pārskati par dziesmas autortiesību līgumiem publiski nav pieejami, analītiķi norāda, ka jauniegūtie straumējumi britu mūziķei laika posmā no maija beigām līdz jūnija beigām viņai nopelnījuši aptuveni 2,3 miljonus dolāru.

Ņemot vērā, ka Keitai Bušai pieder visas autortiesības uz savu dziesmu oriģinālajiem ierakstiem, ļoti iespējams, ka mūziķe patur vismaz 80% no visas straumēšanas servisu radītās peļņas.

Par Billboard topu nodrošināšanu ar datiem atbildīgās neatkarīgās kompānijas ‘‘Luminate’’ izpilddirektors Robs Džonass norāda, ka pēdējos gados pieaudzis klausītāju skaits tieši ne tik nesenām relīzēm, taču Keitas Bušas stāsts šo tendenci ‘‘pacēlis pavisam citā līmenī’’.

Pati mūziķe negaidīto pavērsienu komentēja, kad dziesma nonāca ‘‘Billboard Global 200’’ topa pašā augšgalā: ‘‘Esmu patīkami pārsteigta par izrādīto atbalstu, ko dziesma saņem un šis viss notiek ļoti strauji, tā it kā to uz priekšu vilktu kāds primitīvs spēks. Man jāatzīst, ka jūtos ļoti aizkustināta.’’

Zinātniskās fantastikas seriāls “Stranger Things” šogad bijis mūzikas topu noteicējs – jaunu popularitāti piedzīvo arī ikoniskās grupas ‘‘Metallica’’ 1986. gada kompozīcija ‘‘Master of Puppets’’, nonākot ‘‘iTunes’’ Rokmūzikas topa virsotnē.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!