Latviešu mūziķi uzstāsies Norvēģijas festivālā Insomnia

Raksta attēls - Latviešu mūziķi uzstāsies Norvēģijas festivālā Insomnia Publicitātes foto

21.10.2015 / Parmuziku.lv

Šonedēļ, 23. un 24. oktobrī vairāki latviešu mūziķi pārstāvēs pašmāju eksperimentālās mūzikas scēnu Norvēģijas elektroniskās mūzikas festivālā Insomnia, kas šogad Trumsē norit jau 14. reizi.

Latviešu mūzikas programmu sastādījis Rīgas festivāls Skaņu mežs, un tās ietvaros uzstāsies Gas of Latvia un Katrīnas Neiburgas audiovizuālais duets, Dirty Deal Audio pārstāvis Oriole, vizuālais mākslinieks un komponists Voldemārs Johansons un eksperimentālā tehno producents N1L. Tiks izstādīts arī mākslinieces Evelīnas Deičmanes-Vidas jaundarbs.

Augstāk minētā mūziķu un mākslinieku grupa dosies uz Norvēģiju projekta Eksperimentālās mūzikas bākas: Rīga-Trumse ietvaros – tas paredz kuratorisku sadarbību starp šonedēļ gaidāmo Trumses festivālu Insomnia un nupat noslēgušos festivālu Skaņu mežs Rīgā. Abi festivāli meklē pārmaiņas mūsdienu mūzikā, taču virzieni, kuros tie lūkojas, mēdz atšķirties – tieši tāpēc tie norvēģu mūziķi, kas 9. un 10. oktobrī uzstājās Skaņu meža ietvaros, vairāk nāca no improvizētās, laikmetīgās un trokšņu mūzikas laukiem, savukārt tie mūziķi, kas šonedēļ uzstāsies Norvēģijā, tikuši izvēlēti, tiecoties pēc atbilstības ritmiskās elektronikas un ambientās mūzikas interesēm, kas dominē festivālā Insomnia.

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!