Iepazīsti Ukraiņu dvēseles caur viņu mūziku!

Raksta attēls - Iepazīsti Ukraiņu dvēseles caur viņu mūziku!

09.03.2022

Laikā, kad Krievijas valdība vērš savu naidpilno agresiju pret Ukraiņu tautu un izdara prātam neaptveramus postījumus, pasaule ir apvienojusies, lai sniegtu atbalstu Ukrainai! Ar apbrīnu vērojam Ukraiņu gara spēku, nesalaužamo savas zemes patriotismu un mīlestību pret to! Kara dēļ daudzu talantīgu Ukraiņu radošās dzīves ir apstājušās uz nezināmu laiku, tomēr mūzika, ko viņi radījuši turpina dzīvot. Lai tā iedvesmo arī mūs!

Blooms Corda

2014. gadā Dannils Galiko izveidoja indie - rok, džeza, funk projektu ar nosaukumu Blooms Corda.  Dziesmas ir ar poētisku noskaņu un dziesmu tekstiem ukraiņu valodā.  Grupa tiek atzīta par vienu no oriģinālākajām un interesantākajām Ukrainas neatkarīgās mūzikas skatuves grupām. 

2020. gadā izdotais EP Sottoportico

Zbaraski

Zbaraski ir mūziķis un producents no Ļvovas, savā mūzikā izmanto R’n’B, Soul un Hip-Hop elementus apvienojumā ar tekstiem ukraiņu valodā. 2019. gadā izdeva albumu "Bo Ya Tak Khochu", kas kļuva par tā gada vienu no lielākajām sensācijām Ukrainas populārās mūsdienu mūzikas scēnā. 
 

Alyona Alyona 

Asprātīga, spilgta Ukraiņu hip-hopa izpildītāja. Ukrainas hip-hop sensācija un jaunā repa cerība, tā viņu raksturoja Ukrainas mediji. Savuk;art The New York Times iekļāva viņu "15 vērā ņemami Eiropas jaunie izpildītāji "! 

Дао Парк

Grupa 2020. gadā izdeva savu debijas albumu "Podorozh" un ieguva klausītāju atzinību. Funk, Neo-Soul astētika ar samtainu džeza vokālu no Ulianas Holines. Savā mūzikā grupa nemitīgi espkerimentē ar dažādiem elementiem, tai skaitā hip-hop. 

Люсі

 

Viens no lielākajiem 2020. gada pārsteigumiem bija izpildītājas Люсі debijas albums "Enigma", kuru fani gaidīja jau kopš 2017. debijas singla. Iedvesmu savai mūzikai Люсі īstaja vārdā  Kristina Varlamova smēlusies no 90to gadu Ukrainas popmūzikas, un skanējumu raksturo sieviešķīga enerģija apvienojumā ar spēcīgu un tumsnēju muzikālo pavadījumu.

 DakhaBrakha

 

Viena no zināmākajām Ukraiņu grupām, kuras atpazīstamība sniedzas pāri savas valsts robežām. Grupas darbība aizsākta 2000to gadu sākumā. Jaunākais grupas albums tika izdots 2020. gadā un tajā dzirdams jauna skanējuma meklējums, tomēr joprojām eksperimentējot ar tautas mūzikas skanējumu un džeza improvizācijām. 

 Latexfauna

 2015. gadā izveidotais indie un alternatīvā roka projekts Latexfauna savā darbības laikā ir ieguvis stabilu auditoriju tās mīlestību. Ģitāras un peldoša melodija ar samtaina vokālu apvienojumu. Savas dziesmas izpilda Ukraiņu un "suržiku valodā" - kas ir ukraiņu un krievu valodas sajaukums ikdienas sarunā. Savas darbības laikā izdevuši divus albumus, bet pavisam nesen vairākus singlus. 

Heinali

 Elektroniskās mūzikas komponists un skaņas mākslinieks Heinali, īstajā vārdā Oļegs Špudeiko, ir guvis atzinību ārī ārpus Ukrainas robežām. Ikdienā komponē un ieraksta mūziku videospēlēm un filmām, veido skaņu mākslas instalācijām. Albums "Madrigals" ar savu suģestējošo un valdzinošo skanējumu. 

Koloah

Viens no progresīvākajiem elektroniskās mūzikas pārstāvjiem Ukrainā. Koloah īstajā vārdā Dmitrijs Avksetjevs (Дмитрий Авксентьев) jau vairākus gadus ir aizrāvies ar kosmosa tēmu un to, iespējams, kāds saklausa arī viņa mūzikā. Savu virzienu viņš sauc par - "forward thinking electronic music". 

Maryana Klochko

Jauna un daudzološa izpidītāja, kura pati komponē savas dziesmas. Uzstādas ar perfomancēm, DJ setiem. Par spīti karam, viņa vēl pirms nedaudz stundām publicējusi jaunu dziesmas video sava Facebook profilā!

Джозерс

Drosmīgākie provinces puiši! Tā viņi paši par sevi - Sergijs Voronovs un Petro Maciburka. Postpanka un avant-popa sintēze tīrā Ukraiņu valodā!

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!