Latviešu mūziķi dalās pārdomās par Hosē Gonzalesu

Raksta attēls - Latviešu mūziķi dalās pārdomās par Hosē Gonzalesu Foto: Malin Johansson

31.01.2017 / Parmuziku.lv

Ceturtdien, 2. februārī, plkst. 20, Viļņas koncertzālē COMPENSA kopā ar 22 mūziķu lielo kamerorķesti “The String Theory” uzstāsies slavenais argentīniešu-zviedru mūziķis Hosē Gonzaless. Koncertu ievadīs jaunais lietuviešu mūziķis Domas Strupinskas.

Klausītājiem Latvijā Hosē Gonzaless ir pazīstams gan kā solo mākslinieks, gan grupas “Junip” dalībnieks.  Gonzales izdevis trīs studijas albumus un ar pēdējā, 2013. gada “Vestiges & Claws” programmu, viņš kopā ar eksperimentālās kamermūzikas orķestri “The String Theory” uzstāsies Viļņā. Hosē Gonzalesa talantu augstu vērtē arī Latvijas mūziķi.

“Hosē Gonzalesa balss ir unikāls instruments, kura darbības laikā gaisam, priekšmetiem telpā, ķermeņiem nav iespēju izvairīties no maigām svārstībām. Es nezinu, kā viņš to dara, bet jebkurā formā — ar akustisko ģitāru, ar grupu vai orķestri — viņa jēgpilnais miers neliek mierā,” saka Jānis Šipkēvičs.

“Pirmo (un vienīgo reizi) Hosē dzirdēju koncertā tālajā 2008. gadā, kad viņš uzstājās tolaik tik ļoti populārajā Andrejsalas Pulkvedī. Tas bija patiesi neaizmirstams notikums un noteikti ierindojas manu mīļāko koncertu topā. Nešaubos, ka pavadošais stīgu sastāvs vēl jo vairāk paspilgtinās Hosē sirsnīgo vienkāršību,” stāsta Alise Joste.

“Hosē Gonzaless ir viens no mūsdienu ietekmīgākajiem dziesminiekiem, kurš kalpojis par iedvesmu ne vienam vien mūziķim, tajā skaitā arī man. Viņa būtiskākā kvalitāte ir virtuozitāte, precīzā un iedarbīgā dziesmu autora talants, kā arī vienkāršība, kas mūsdienās uzskatāma par retu priekšrocību. Es nezinu nevienu cilvēku, kurš nebūtu dzirdējis kaut vienu Hosē dziesmu,” pauž Gorna Gora.

Hosē Gonzales un “The String Theory” Viļņas koncertzālē COMPENSA (Kernavės g. 84) uzstāsies 2017. gada 2. februārī, plkst. 20.00. Durvis apmeklētājiem tiek vērtas no plkst. 19. Biļetes nopērkamas bilietupasaulis.lt, cenā no 33 līdz 48 EUR.

Piektdien, 3. februārī, Viļņā iespējamas dažādas kulturālas aktivitātes, piemēram, Nacionālajā mākslas galerijā aktuālā izstāde “Citynature:Vilnius and Beyond” atspoguļo cilvēka un pilsētas mijiedarbību. Izstādē apskatāmie darbi tapuši, māksliniekiem sadarbojoties ar zinātniekiem, piedāvājot apskatīt pilsētu no sikspārņa skatupunkta vai iztēloties pilsētu kā sava veida skudru pūzni.  Mākslas galerijā “Vartai” būs apskatāma mākslinieka Žilvinas Kempinas instalāciju izstāde, kas īpaši piemērota galerijas telpu specifikai, jo mākslinieka darbos svarīga loma ir fizikai.

Savukārt kino cienītājiem saistošs būs Francijas Institūta Lietuvā organizētais filmu festivāls “Žiemos ekranai”, kura ietvaros skatītāji tiek iepazīstināti ar Francijas kino patīkamo vieglumu un tajā pašā laikā — savdabību. Kinoteātrī “Forum Cinemas Vingis” 3. februārī sākas 16. Japāņu filmu festivāls, piedāvājot daudzveidīgu programmu, kurā būs skatāmas gan animācijas filmas, gan drāma, gan zinātniskā fantastika, atklājot japāņu pasaules skatījumu un ikdienas rūpes. 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!