Grupas Nirvana hits Smells Like Teen Spirit nosaukts par visu laiku ikoniskāko dziesmu

Raksta attēls - Grupas Nirvana hits Smells Like Teen Spirit nosaukts par visu laiku ikoniskāko dziesmu Ekrānšāviņš

25.09.2015 / Parmuziku.lv

Britu zinātnieki par visu laiku ikoniskāko dziesmu atzinuši amerikāņu rokgrupas Nirvana hitu Smells Like Teen Spirit.

LETA ziņo, ka Londonas Universitātes pētījumā no vairākiem visu laiku labāko dziesmu topiem tika apkopots saraksts ar 50 dziesmām. Saraksta veidošanā tika izmantota datorprogramma, kas analizēja šo dziesmu tonalitāti, ritmu, muzikālo daudzveidību un dziesmu vārdus.

Zinātnieku izveidotā topa otrajā vietā ir britu mūziķa Džona Lenona dziesma Imagine, bet trešajā vietā - īru rokgrupas U2 skaņdarbs One. Ceturtajā vietā ierindojās Maikla Džeksona Billie Jean, bet piecnieku noslēdza rokgrupas Queen dziesma Bohemian Rhapsody.

Topā ir arī Guns N' Roses skaņdarbs Sweet Child O' Mine, rokgrupas Oasis dziesma Live Forever un Radiohead hits Creep.

Ar pilnu topu iespējams iepazīties šeit.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!