Frenkam Sinatram 100 gadi

Raksta attēls - Frenkam Sinatram 100 gadi Publicitātes foto.

12.12.2015 / Parmuziku.lv

Mēs joprojām mīlam viņa mūzikas un stila izjūtu.

2015. gada 12. decembrī amerikāņu dziedātājam, aktierim un popkultūras ikonai Frenkam Sinatram būtu apritējuši 100 gadi.

Dziedātāja vārds galvenokārt tiek saistīts ar džeza svinga ēras zelta klasiku dziesmām "My Way","New York, New York", "Fly me to the Moon", "Strangers in the night" un citām. Taču patiesībā dziedātāja skatuves karjera ilga veselus 50 gadus ( 1935. - 1995.), padarot Sinatru par vienu no visu laiku pelnošākajiem dziedātājiem. Dziedātājs mūžībā aizgāja 1998. gadā.

Ak, Ņujorka, Ņujorka

Sinatras vārds nesaraujami ir saistīts ar  dziesmu "New York, New York". Patiesībās viņa repertuārā ir divas Ņujorkai veltītas dziesmas - 1949. gada "New York, New York"  un 1977. gada "Theme From New York, New York". Pēdējā mums visiem ir vispazīstamākā.

Frenka Sinatras filmas

Šis vakars ir radīts, lai noskatītos kādu filmu ar Sinatru aktiera lomā, piemēram, "From Here to Eternity".

Sieviešu mīlulis

Frenkam pie sievietēm vienmēr ir bijusi piekrišana un viņš mācējis ar sievietēm saprasties. Taču romantiskais duets "Somenthing Stupid"nav mīlas pāra, bet gan Frenka un viņa meitas Nensijas iedziedāts. Nensija no tēva mantojusi muzikālo talantu.

Boba Dilana versijas

2015. gada februārī Bobs Dilans izdeva albumu, ko veido Frenka Sinatras repertuāra dziesmas. Dilanam albuma ierakstīšana esot vedusies ļoti raiti, jo sīs dziesmas mūziķis zinājis ļoti labi.

Visvairāk kaverversijas ir dziesmai "My Way"

Godinot leģendu īpašā kocertā Sinatras dziesmas izpildīja Grammy laureāti, popmūzkas un arī katrimūzikas zvaigznes. Interesanti, ka visvairāk versijas 110 ir piedzīvojusi dziesma "My Way", 96 versijā iedziedāta "Here's that rainy day", 85 versijās izskanējusi "Time after Time".

Tu arī vari leģendu apsveikt!

Ja vēlies dalīties savās pārdomās par izcilo šovmeni, tad ziņojumam sociālajos tīklos Twitter, Facebok vai Instagram pieliec klāt #sinatra100 un tas tiks pievienots visiem pārējiem apsveikumiem dziedātāja mājas lapā sinatra.com

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!