Fonds “Viegli” ved Imanta Ziedoņa daiļradi uz Lielbritāniju

Raksta attēls - Fonds “Viegli” ved Imanta Ziedoņa daiļradi uz Lielbritāniju Foto: Mārtiņš Plūme

23.02.2018 / Parmuziku.lv

Atzīmējot astoņu gadu jubileju un ieskandinot Latvijas valsts 100 gadi, no 13. līdz 15. aprīlim Lielbritānijā viesosies Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” mūziķi, kuri tautiešiem sniegs vairākus koncertus “Tikpat viegli!”.

Koncertu norises vietas ir Latvijas Republikas vēstniecībā Lielbritānijā, Ukraiņu sociālajā klubā, kā arī Daugavas vanagu mītnē “Straumēni”.  Fonda “Viegli” un Ziedoņa muzeja pārstāvji ne tikai sniegs koncertus, bet iepazīstinās arī ar latviešu un angļu valodā izdotajām I. Ziedoņa grāmatām, sniedzot iespēju arī tās iegādāties. Koncertus “Tikpat viegli!” Anglijā organizēs lielāko pasākumu rīkotāji Lielbritānijas latviešiem - biedrība “Bērzes strazdi”.

Imanta Ziedoņa fonds Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu. 2018. gadā I. Ziedoņa vārds tiek vests pasaulē, kā pirmo pieturvietu izvēloties Lielbritāniju, kur aktīvi darbojas viens no fonda pasniegtā apbalvojuma “Laiks Ziedonim” 2016. gada nominantiem – Toms Zeltiņš kopā ar domubiedriem no organizācijas “Bērzes strazdi”.

“Fonds Viegli” koncertu sērija pasaulē ir fantastiska iniciatīva, un mums ir liels gods būt nelielai daļai no tās. Tas ir nebijis izaicinājums, jo gan tehniskās kvalitātes  nodrošināšanas ziņā, gan arī koncertu lokāciju dēļ, biedrībai "Bērzes Strazdi" kā organizatoriem,  ir jābūt gataviem šoreiz darboties vēl labāk, vēl iespaidīgāk, vēl interesantāk. Mēs esam gatavi, tāpēc sakām paldies fondam par šo brīnišķīgo iespēju", skaidro biedrības “Bērzes strazdi” vadītājs Toms Zeltiņš.

Fonda “Viegli” koncertos “Tikpat viegli!” Lielbritānijā piedalīsies mūziķi Renārs Kaupers, Jānis Holšteins – Upmanis (Goran Gora), Māra Upmane – Holšteine, Raimonds Gusarevs un Jānis Strapcāns, kā arī fonda “Viegli” draugi un dibinātāji.

Viens no fonda “Viegli” mūziķiem Goran Gora saka: “Mūsu izaicinājums Lielbritānijā būs nedaudz pavērt Ziedoņa apjomīgā devuma priekškaru tiem, kuri, iespējams, par Imantu nav dzirdējuši ļoti maz vai pat neko. Viens veids kā to darīt, ir ar enciklopēdijas un vēsturnieku palīdzību, kas sniegtu precīzus biogrāfijas datus, ieskatu publikāciju daudzumā un sarakstīto dzejoļu skaitā. Protams, arī mums ir zināšanas par Ziedoni no zinātniskā viedokļa, taču mēs visi esam Imantu satikuši, runājušies, klausījušies un pievienojušies -galvenokārt viņa idejām, iecerēm un vērtību sistēmai, kuru vēlamies parādīt arī tiem, kuru dzīve ikdienā norisinās ārpus Latvijas. Mēs ticam, ka šajā pārmaiņu laikā nevis statistika, bet vērtības veidos nākotnes cilvēku.”

Biļetes uz fonds “Viegli” koncertiem Lielbritānijā pieejamas šeit un www.strazdi.com. Uz koncertu ir mīļi aicināti arī bērni. Ieeja līdz 12 gadu vecumam bez maksas.

Koncertu laiki: sestdiena, 14. aprīlis plkst. 19.00 Ukranian Social club (154 Holland Park Ave, London W11 4UH, UK) un svētdiena, 15. aprīlis plkst. 16.00 Daugavas Vanagu mītnē “Straumēni” (Catthorpe Manor Estate Catthorpe Manor, Lilbourne Ln, Catthorpe, Lutterworth LE17 6DF.

Koncertus organizē biedrība “Bērzes strazdi” sadarbībā ar fondu “Viegli” un Imanta Ziedoņa muzeju. Visi ienākumi no biļešu tirdzniecības tiks ieguldīti Imanta Ziedoņa vērtību popularizēšanā Latvijā un pasaulē, kā arī “Bērzes strazdi” labdarības projektā Latvijas internātskolās.  

Koncertu apmeklētājiem būs iespēja iegādāties fonda “Viegli” un tā mūziķu mūzikas albumus (CD), kā arī izdotās grāmatas: I. Ziedoņa dzejas izlasi “Es skaitīju un nonācu pie Viena” un I. Ziedoņa “Dienasgrāmata “No patikšanas uz patikšanas” latviešu valodā, kā arī sadarbībā ar izdevniecību “Jumava” izdotās pasakas angļu valodā “Colorful Tales” (“Krāsainās pasakas”) un dziesmu dzejas krājumu “The 1001st Blackish-BlueNight”, kas izdotas ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

“Bērzes Strazdi” ir 2012. gadā izveidota pasākumu organizēšanas apvienība latviešiem Lielbritānijā un labdarības organizācija. «Bērzes Strazdi» sešu gadu laikā ir sarīkojusi aptuveni 90 komunikācijas veicināšanas pasākumus, kā arī citas aktivitātes kultūras, izglītības, sporta un izklaides jomās, kas veicina diasporas vienotību, latviskās identitātes stiprināšanu un saiknes ar Latviju uzturēšanu svešumā. Slavenākais no tiem ir par lielāko ārzemju latviešu kopā sanākšanu Jāņos visā pasaulē dēvētais pasākums - «Jāņu festivāls» Lielbritānijā. Pasākumos iegūtie līdzekļi tiek novirzīti “Bērzes Strazdi” labdarības projektam Latvijā.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” dibināts 2010. gada pavasarī, lai īstenotu fonda patronam – dzejniekam Imantam Ziedonim tuvu misiju: „Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties”. Fonda mērķis ir atbalstīt un veicināt jaunradi Latvijā, veicinot Imanta Ziedoņa ideju īstenošanos un vērtību turpināšanos, atbalstot radošas, neparastas idejas un, veidojot sabiedriskus projektus, kas atklāj Latvijas skaistumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!