Ēras beigas: ‘Apple’ tuvākajā laikā plāno izbeigt ‘iTunes’

Raksta attēls - Ēras beigas: ‘Apple’ tuvākajā laikā plāno izbeigt ‘iTunes’ Foto: William Iven on Unsplash

03.06.2019 / Artis Ķekars

Pēc teju 20 gadu ilgas pastāvēšanas multimediju serviss ‘iTunes’ tiks slēgts jau tuvākajās dienās, vēsta Bloomberg.

Lai gan tehnoloģiju milža ‘Apple’ radītais pakalpojums savu potenciālu bija izsmēlis jau kādu laiku, medijs ziņo, ka servisu plānots aizvietot ar pavisam jauniem pakalpojumiem. To nomainīs trīs atsevišķas aplikācijas, kas paredz laikiem atbilstošu mūzikas, televīzijas un podkāstu patēriņu.

Paredzēts, ka jaunumus par kompānijas iecerēm paziņos pats ‘Apple’ vadītājs Tims Kuks, ‘Apple World Wide Developers Conference (WWDC)’ ietvaros, pirmdien.

Pasaule ar ‘iTunes’ tika iepazīstināta 2001. gada 9. janvārī un serviss sevī ietvēra opcijas legāli iegādāties, saglabāt un klausīties gandrīz jebkuru mūzikas ierakstu. Tādā veidā Stīvs Džobss veicināja tālāko mūzikas digitalizāciju un fiziskā formāta (kompaktdisku) norieta sākumu.

Pēdējo dekādi gan reiz revolucionārais mūzikas serviss pavadījis jaunpienācēju ēnā. Proti, mūzikas straumēšanas servisi izrādījās daudz demokrātiskāki un ērtāki. ‘iTunes’ tā arī nespēja sastādīt konkurenci 2008. gadā radītajam straumēšanas pakalpojumam ‘Spotify’, kas ļāva patērētajiem mūziku klausīties bezmaksas, vai par fiksētu mēneša maksu. ‘Apple’ atbildi gan parādā nepalika un 2015. gadā klajā tika laists straumēšanas serviss ‘Apple Music’.

Pēc pieejamās statistikas, Šobrīd ‘Spotify’ lieto vairāk kā 217 miljoni cilvēku, no kuriem 100 miljoni ir maksājoši pakalpojuma abonenti, salīdzinājumam, ‘Apple Music’ abonējuši vien 56 miljoni.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!