‘‘BMW’’ ar pasaulē slavena komponista palīdzību iemaina auto motora rūkoņu pret futūristisku mūziku

Raksta attēls - ‘‘BMW’’ ar pasaulē slavena komponista palīdzību iemaina auto motora rūkoņu pret futūristisku mūziku Ekrānšāviņš no video

01.07.2019 / Artis Ķekars

Vācu automašīnu ražotājs ‘‘BMW’’ sadarbībā ar komponistu Hansu Cimmeru (Hans Zimmer) piešķīruši skaņas saviem janākajiem ‘‘Vision M Next’’ modeļu elektroauto, vēsta portāls The Verge.

Elektroauto ne tikai nepatērē degvielu, bet arī nerada praktiski nekādu skaņu. Lai gan sākotnēji tas izklausās pēc vairāk pozitīva aspekta, tieši tas var būt par iemeslu dažādām ceļu satiksmes drošību apdraudošām situācijām, proti kājāmgājēji un riteņbraucēji var laikus nemanīt tuvojošos elektroauto.

Tādēļ ‘‘BMW’’ sadarbībā ar vienu no Holivudas pieprasītākajiem komponistiem, Hansu Cimmeru, devuši saviem jaunākajiem elektriskajiem auto skaņu. ‘‘Jūtos pagodināts, ka man tika dota iespēja izstrādāt elektrisko ‘‘BMW’’ modeļu skaņu un arī reizē nodrošināt emocijām pilnu nākotnes autovadīšanas pieredzi,’’ stāsta pats H. Cimmers.

‘‘Kad autovadītājs nospiedīs gāzes pedāli, tas būs ne tikai mehānisks process, bet arī performatīvs elements. Ātruma palielināšana kļūs par pieredzi, kuras laikā vadītājs pakāpeniski virzīsies cauri vairākām savstarpēji saplūstošām skaņu tekstūrām,’’ komponists apraksta kā skaņa mainīs līdzšinējo braukšanas pieredzi.

Plānots, ka H. Cimmers sadarbībā ar skaņu inženieri Renco Vitalē (Renzo Vitale) zem kompānijas ‘‘BMW IconicSounds Electric’’ vārda būs atbildīgs par skaņām vēl vairākos ražotāja elektroauto.

Vācu komponists Hanss Cimmers var lepoties ar skaņu celiņiem tādos Holivudas filmu grāvējos kā ‘‘Gladiator’’, ‘‘The Dark Knight’’, ‘‘The Pirates of the Caribbean’’, ‘‘The Lion King’’ u.c. Komponists kopumā saņēmis arī vienu Oskara un četras Grammy balvas.

Noklausies jauno ‘‘BMW’’ elektroauto skaņu

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!