Liepājas Simfoniskais orķestris atklās festivālu Viļņā

Raksta attēls - Liepājas Simfoniskais orķestris atklās festivālu Viļņā Publicitātes foto

01.10.2015 / Parmuziku.lv

No 1. līdz 8. oktobrim Viļņā, Lietuvā, notiks starptautiskais klasiskās mūzikas festivāls Intermezzo, kuru atklās Liepājas Simfoniskais orķestris. Festivāla Intermezzo atklāšanas koncertā uzstāsies Liepājas Simfonsikais orķestris ar solistiem Alexei Grynyuk (klavieres) un Kasparas Uinskas (klavieres).

Viens no pasākuma organizatoriem ir pianists Kaspars Uinsks (Kasparas Uinskas). Par festivāla ideju viņš stāsta:

"Festivāla nosaukums Intermezzo (intermeco) ir muzikāls termins, kas nozīmē mazu mūzikas gabalu (starpsspēļu) iekļaušanu kādā lielākā muzikālā gabalā. Šis nosaukumu visprecīzāk atspoguļoja mūsu ideju.

Festivāls šogad notiks pirmo reizi un tas norisināsies ļoti neparastā vietā – tā ir moderna celtne tirdzniecībai, ikdienā cilvēki tur pārdod un pērk dažādas lietas.  Sākotnēji tur bija zemnieku tirgus.

Kur būs mūsu intermeco? Pirmkārt, atskaņojot mūziku tam sākotnēji neparedzētā vietā, vietā, kur tai it kā nebūtu jāskan.  Tā kā šis ir jauns festivāls, tā ir arī iekļaušanās Viļņas kultūras dzīvē un citos notikumos, mēs cenšamies radīt savas vietas tajā.  Treškārt, cilvēki, kuri nāks klausīties visu, ko esam sagatavojuši, varēs piedzīvot intermeco savā dzīvē – varēs klausīties mūziku neparastā vietā, pirmo reizi.

Tirgus ir materiālu lietu tirgošana, bet mēs to piepildīsim ar mūziku, tādējādi sniedzot vairāk garīgu, nemateriālu baudījumu."

Festivāla ietvaros norisināsies pieci koncerti.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!