Zināma festivāla “Summertime 2018 – aicina Inese Galante” programma

Raksta attēls - Zināma festivāla “Summertime 2018 – aicina Inese Galante” programma Publicitātes foto

24.04.2018 / Parmuziku.lv

No 9.-12. un no 14.-15. augustam “Klasikas, džeza un Balkānu rokenrola” zīmē norisināsies jau četrpadsmitais starptautiskais mūzikas festivāls “Summertime 2018 – aicina Inese Galante”. Šovasar uz vienas skatuves pulcēsies festivāla patroneses Ineses Galantes aicināti, izcili latviešu un ārzemju tradicionālā džeza un jaunā džeza, folkloras un roka izpildītāji, kā arī Balkānu mūzika un akadēmiskais vokāls.

Šogad festivāla “Summertime 2018 – aicina Inese Galante” ietvaros uzstāsies gan latviešu skatītājiem vēl nezināmi mākslinieki, gan arī jau iemīļoti augstas klases mūziķi. Festivāla atklāšanas koncertā izcilais dziedātājs un komponists no Vācijas – Toms Gēbels (Tom Gaebel) izpildīs dziesmas no leģendārā amerikāņu dziedātāja Frenka Sinatras (Frank Sinatra) repertuāra, dažas no tām duetā ar festivāla patronesi Inesi Galanti. Koncertā izskanēs tādi pasaules hiti kā “New York, New York”, “Fly Me to the Moon”, “My Way” u.c. Festivāla “Summertime” otrajā dienā fenomenālais pianists Daniils Krāmers, kas festivālā, pēc daudziem klausītāju lūgumiem, uzstāsies kopā ar džeza virtuozu Andreju Rumjancevu, priecēs klausītājus ar unikālu mūzikas rokprogrammu veidotu pēc “Nirvana”, “Queen” un “Led Zeppelin” skaņdarbiem. Jau no pirmās minūtes uz skatuves mūziķi priecēs skatītājus ne tikai ar filigrānu tehniku un emocionālu sniegumu, bet arī ar neticamu personīgo harizmu un šarmu.

Akadēmiskās mūzikas cienītāji novērtēs festivāla trešās dienas koncertu, kad Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē ar programmu, kas jau iekaroja Nobela prēmijas laureātu sirdis Stokholmā, uzstāsies Inese Galante –  pasaulslavena ar savu pārsteidzošo piano tehniku, viņas balss tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajiem soprāniem. I. Galante uzstāsies kopā ar ilggadēju skatuves draugu, klavierspēles meistaru Aleksandru Šmalcu. Tūlīt pēc šī koncerta, nepametot Dzintaru koncertzāli, tās Lielajā zālē varēs baudīt pasaules klases mūziķa Gorana Bregoviča sniegumu. Koncertā izskanēs ugunīgas Balkānu un čigānu melodijas, kuras tiks papildinātas ar pūšamo mūzikas instrumentu skanējumu. Neiztikt arī bez tradicionālā festivāla noslēguma koncerta, kurā klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt vairāku izpildītāju zvaigžņu sastāvu. Tajā uzstāsies arī spilgtais un šarmantais itāļu dziedātājs ar burvīgo balsi – Džovanni Kastello (Giovanni Castello), kurš festivāla ietvaros, klausītājus priecēs arī ar solo koncertu; neatkārtojamais mecosoprāns Oļesja Petrova, kontrtenors Sergjes Jēgers, kurš šogad ieguvis Triju Zvaigžņu ordeni, kā arī mūzikas grupa Tenoru Trio, kuras sastāvā ir Latvijas Nacionālās operas solisti – šī grupa ir jau guvusi profesionālu mūzikas kritiķu un klausītāju atzinīgu vērtējumu.

 

Latvijas skatītājiem festivāla jaunatklājums būs populārā itāļu dziedātāja Džovanni Kastello (Giovanni Castello) koncerts “Viva Italia!”, 14.augustā. Sieviešu siržu iekarotājs un pasaules klausītāju mīlulis savā neatkārtojamā manierē izpildīs pazīstamos itāļu hitus un balādes – no Karuzo līdz Čelentāno. Festivāls noslēgsies 15.augustā ar leģendārā Trio Paris Royale un viņu izcilā solista – vijoles virtuoza no Vācijas – Baptiste Pawlik sniegumu. Šis mākslinieks ir uzstājies ar tādiem pasaulslaveniem mūziķiem kā Selīna Diona (Celine Dion), Robijs Viljams (Robbie Williams), kā arī spēlējis Pāvesta Benedikta XVI atvadu koncertā Vatikānā.

 

Inese Galante, festivāla “Summertime” patronese:

Katrs “Summertime” man nozīmē svētkus dvēselei un mūzikai. Jau 14 gadu garumā mums izdodas arvien uzlabot festivālu, iepazīstināt Latvijas klausītājus ar pasaules mēroga izpildītāju radošo sniegumu, vienlaikus saglabājot festivāla galvenās tradīcijas – nemainīgi augstus muzikālās kvalitātes standartus, kā arī labvēlīgu atmosfēru, kurā gan izpildītāji, gan klausītāji ir laipni gaidīti festivāla viesi.

Biļetes uz festivālu “Summertime 2018 – aicina Inese Galante” iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī internetāPapildu informācija par festivāla programmu pieejama www.festivalsummertime.com.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!