Zelta Mikrofons debitanti – Patrisha, Kato, Prusax, kā arī grupas Carousel un Nikto

Raksta attēls - Zelta Mikrofons debitanti – Patrisha, Kato, Prusax, kā arī grupas Carousel un Nikto Foto: Ritvars Stankevičs

27.01.2020

Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons 2020” žūrija 44 nozares profesionāļu sastāvā, izvērtējot 22 pretendentus kategorijā “Debija”, ir nonākuši pie labākajiem šī gada jaunajiem vārdiem latviešu mūzikā.

Iepriekšējos gadus “Zelta Mikrofonu” šajā kategorijā ir saņēmuši tādi zināmi mūziķi kā grupa Carnival Youth, dziedātājs Justs, repere Viņa, grupa Polifauna un citi. Šie mūziķi guvuši atzinību gan Latvijā, gan ārzemēs. “Zelta Mikrofonam 2020” kategorijā “Labākā debija” izvirzīti pieci spēcīgi pretendenti.

Jaunā dziedātāja Patrisha ir pirmā latviešu māksliniece, kurai ir noslēgts līgums ar mūzikas izdevniecību Universal Music. Pirmais izdotais singls kopā ar Universal Music – “Es varu būt tā” – kļuva par vienu no spēlētākajām dziesmām Latvijas radiostacijās, Youtube skatījumi tuvojas 1,3 miljoniem klausījumu. Mini albums “Patrisha bija šeit” tapis sadarbībā mūziķiem un producentiem no Latvijas, Zviedrijas, Lielbritānijas un Somijas.

Dziedātājai Katō ir izdevies nostabilizēties pašmāju popmūzikas žanrā, ko pierāda singlu panākumi vairāku radio staciju topos, kā arī klausījumi digitālajās mūzikas straumēšanas platformās. Pirmais mazalbums “Ko mani putni ēd” izveidots sadarbībā ar mūziķi un producentu Kasparu Ansonu.

Katō stāsta: “Manuprāt, albuma izdošana ir katra jauna mūziķa sapnis – arī sava veida atskaites punkts. Es esmu laimīga par to, ka esmu izvirzīta nominācijai. Atceros, kā pagājušā gadā uz “Zelta Mikrofona” skatuves stāvēju kā fona dziedātāja. Mans solo projekts bija tikko aizsācies un es pie sevis nodomāju, ka līdz gada beigām būtu gribētos izdot albumu, tādējādi izdotos nokļūt starp “debitantiem”. Ceremonijas dienā, 18. februārī, būs apritējis tieši gads, kopš savā dzimšanas dienā izdevu pirmo singlu “Es gāju par tālu”. Zelta Mikrofona iegūšana šajā pašā datumā būtu neticami zīmīgs apliecinājums tam, ka esmu izvēlējusies pareizo ceļu mūzikā un cilvēki to novērtē.”

Grupa Nikto ir dibināta 2016. gadā un tās sastāvā darbojas Aleksandrs Aleksandrovs, Matīss Akuraters, Māris Rupainis un Armands Benders. Grupa savu mūziku izpilda krievu valodā un tajā saklausāms alternatīvās mūzikas, rokmūzikas, krievu 20. gadsimta sākuma dzejas sajaukums ar Ņujorkas nowave un brīvo džezu.

Reperis Prusax solo karjeru aizsācis 2018. gada beigās ar dziesmu “Pirmais līgā”, kas dažādos Youtube kanālos ir kopā apskatīts vairāk kā 1.5 miljons reižu. Jaunais reperis, pazīstams arī kā Roach, Prusaks, Mr. ”Pirmais Līgā”, noteikti ir ieņēmis savu nišu vietējā tirgū un guvis popularitāti. Viņa debijas albuma A+ tapšanā iesaistījušies tādi reperi kā Ozols, rolands če un xantikvariāts.

Grupa Carousel 2019.gadā uzvarēja konkursā Supernova un pārstāvēja Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā. Grupa ir noslēgusi līgumu ar Universal Music Group un pašlaik aktīvi strādā pie otrā studijas albuma. Grupas soliste Sabīne Žuga atzīst: “Zelta Mikrofons Latvijā ir nozīmīgākais gada notikums mūzikā. Mēs esam ļoti priecīgi, pagodināti un gandarīti par nomināciju šajā kategorijā. Pirmais albums - tas jau pats par sevi māksliniekam ir īpašs notikums un, ja tas tiek arī atzinīgi novērtēts, tad tā noteikti ir viena ļoti skaista un motivējoša sajūta, kas iedvesmo turpināt strādāt un radīt.”

Ar šī gada nominantiem būs iespējams iepazīties arī, skatoties TV3 rīta raidījumu 900 sekundes. Šorīt studijā viesojās grupa Carousel, 3.februārī – dziedātāja Patrisha, 10.februārī Nikto, 13.februārī reperis Prusax un 17.februārī – Katō.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!