Zelta Mikrofons 2015 laureāti. Visvairāk apbalvotie: Aminata, Dons un The Sound Poets

Raksta attēls -  Zelta Mikrofons 2015  laureāti. Visvairāk apbalvotie: Aminata, Dons un The Sound Poets Publicitātes foto

16.03.2016 / Parmuziku.lv

15. marta vakarā Latvijas Nacionālajā operā jau 20. reizi pulcējās mūziķi, producenti, izdevēji un Latvijā radītās mūzikas atbalstītāji, lai noskaidrotu veiksmīgākos 2015. gada mūzikas ierakstus.

Par 2015. gada veiksmīgāko albumu balvu jaunizveidotajā kategorijā Gada albums tika atzīts The Sound Poets ieraksts "Pulsē", kas saņēma balvu arī kā labākais Pop mūzikas albums. Kā labākais Roka un metāla mūzikas albuma nominācijā balvu ieguva metāla veterānu Skyforger albums "Senprūsija", bet kategorijā Alternatīvais vai indie mūzikas albums apbalvojumu saņēma grupas Sigma veikums "Sazaroto taku dārzs”.

Zelta Mikrofons balvu kategorijā Tautas un pasaules mūzikas albums saņēma grupa Zāle ar albumu "Viņa”, bet par labāko Džeza un blūza mūzikas albums tika atzīts Aivara Hermaņa "Liepājas iela”. Kategorijā Hip-hop mūzikas albums triumfēja reperis Ozols un albums "Atpakaļ nākotnē", savukārt kategorijā Elektroniskās mūzikas albums apbalvots tika Kashuks un albums "Fiction".

Divus Zelta mikrofonus saņēma jaunā dziedātāja Aminata, iegūstot Labākās debijas titulu, kā arī dziedātājas izpildītā "Love Injected” tika apbalvota kategorijā Labākā dziesma. Pie diviem apbalvojumiem tika arī mūziķis Dons, kura klips dziesmai "Pašā ielas galā” saņēma labākā Videoklipa titulu, bet par 2015. gada Radiohitu tika atzīta dziesma "Dieviņš”.

Šī gada nomināciju skaita līderi Prāta Vētra, kuri bija izvirzīti 7 kategorijās, saņēma balvu kā labākais Koncertieraksts, kā arī tirdzniecības parka Alfa apmeklētāji grupas dziesmu "Ziemu apēst” ar pārliecinošu balsu vairākumu atzina par Alfas gada dziesmu, saņemot mākslinieka Harija Grundmaņa veidoto grupas vizualizāciju, kā arī Galactico dāvanu karti 1500 eiro vērtībā.

Kategorijā Dziesminieku albums balvu saņēma Alise Joste par albumu "Hardships are ships”, bet par labāko Kantrī un šlāgermūzikas albumu tika atzīts grupas Dakota veikums "Mana spēle". Par labāko Bērnu mūzikas albumu balvu ieguva Big Al & The Jokers un bērnu koncertgrupas "Pigoriņi” kopdarbs "Lilallā un viņas pigoriņi”, bet Valsts Akadēmiskā kora "Latvija” un Māra Sirmā albums "Emīls Dārziņš" sanēma balvu kategorijā Akadēmiskās mūzikas albums.

Ceremonijā īpaši tika godināts mūžībā aizgājušais Latvijas rokenrola pamatlicējs un leģenda Pits Andersons, koncerta izskaņa uzstājoties grupai The Swamp Shakers.

Pirmo reizi Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas vēsturē tika pasniegta balva Dimanta Mikrofons, kā Latvijā un pasaulē visvairāk izdotajam, viskuplāk tiražētajam, visvairāk atskaņotajam autoram un izpildītājam Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvas 20 gadu pastāvēšanas vēsturē. Īpašo apbalvojumu saņēma Maestro Raimonds Pauls.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!