VIRZSKAŅA sapludinās robežas starp mūziku un vidi

Raksta attēls - VIRZSKAŅA sapludinās robežas starp mūziku un vidi Foto: Uģis Brālēns

11.06.2019 / Parmuziku.lv

Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos, 6. jūlijā, notiks skaņas virzīts pasākums – VIRZSKAŅA, kurā satiksies mūzika, kultūrvēsturiska vieta, daba un cilvēks. Pirmo reizi šajā latviešiem tik nozīmīgajā vietā vienkopus būs pulcējusies mūziķu kompānija no Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas, aicinot izbaudīt dienu mūzikā un iepazīt vietas īpašo auru. Biļetes uz pasākumu jau pieejamas.

VIRZSKAŅA ļaus saausīties un sadzirdēt mūziku īpašā vietā - Neikenkalna dabas koncertzālē, Dikļos, kur pirms 155 gadiem tika aizsākta nerimstoša mīlestība latviešu dziedāšanai un kopā sanākšanai – Dziesmu svētkiem. Ar cieņu pret vietu un sajūtām – izveidotā koncertzāle veidota teju maģiskā mijiedarbībā gan ar dabu, gan skatītājiem.

Lai gan mūzika šajā koncertzālē skan bieži -  pirmo reizi te vienkopus būs pulcējušies tik daudz mūziķu, kuri virzīs skaņu mūsdienu mūzikas virzienā: Alise Joste, Leila Ali, Doni Tondo, The Sound Poets, Ezeri, Goran Gora, Mick Pedaja (Igaunija), Kārlis Kazāks un rokgrupa, Frankie Animal (Igaunija) un Storme (Lielbritānija).

Pasākuma iekļaušana savos vasaras plānos ļaus iepazīt mazu daļiņu skaistās Latvijas, paviesojoties vietā, kur arhitektūra nenomāc dabu, bet organiski tajā iekļaujas. Un vieta tiešām redzēšanas un būšanas vērta – te izrādīta cieņa pret senatni mūsdienīgā veidā, ne velti Neikenkalna dabas koncertzāle kategorijā – “AINAVA” novērtēta kā “Gada labākā būve Latvijā 2014”

Visas dienas laikā nodarbes un savu virzību varēs atrast ikviens, kurš būs atbraucis. Būs ZAAO aktivitātes bērniem, mielasts no Valmiermuižas alus darītavas, Ramen Rīga zupas, Vīnkalni picas un citi našķi un darīšanas.        

Pasākumu rīko Kocēnu novada pašvaldība. Biļetes iespējams iegādāties www.bezrindas.lv. Biļešu cena 15 EUR līdz 5.jūlijam. Pasākuma dienā 20 EUR. Bērniem līdz 18 g.v., nākot kopā ar vecākiem – bez maksas.

_________________________________________________________________________________

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!