Daugavgrīvas cietoksnī jau ceturto gadu notiks mūzikas un mākslas festivāls “Komēta”

Raksta attēls - Daugavgrīvas cietoksnī jau ceturto gadu notiks mūzikas un mākslas festivāls “Komēta” Afiša

18.01.2019 / Parmuziku.lv

Jau ceturto gadu Daugavgrīvas cietoksnī no 26. – 28. jūlijam notiks festivāls “Komēta”. Unikālais brīvdabas festivāls ir sociāls un kultūras eksperiments reizē, aicinot praktizēt prāta brīvību, ilgtspējību, piedalīties darbnīcās, vērot laikmetīgā cirka performances, izstādes un kino, kā arī dejot un baudīt mūziku no visas pasaules.

Festivāls Daugavgrīvas cietoksni par savām mājām sauks jau ceturto gadu un mums ir prieks, ka šis brīvdabas projekts ar katru gadu kļūst arvien spēcīgāks – sākot jau ar  jaunām, radošām idejām, līdz pat infrastruktūrai un pašai programmai. Mūsu ilgtermiņa mērķis ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā kultūras un domāšanas vietu, un festivāls “Komēta” ir viens no soļiem šī mērķa virzienā. Tas dod iespēju Rīgas iedzīvotājiem un tās viesiem trīs dienas jūlijā pavadīt festivālā, tepat galvaspilsētā, kur brīvdomāšana, ilgtspējība un starptautiska kultūra satiekas vienuviet. “Komēta” ir kosmisks mirklis kalendārā, svētki, brīvības un domāšanas rituāls, un ar šādu domu arī strādājam,” stāsta festivāla pārstāve Liene Jurgelāne.

Nemainīgi svarīgs festivāla "Komētas" uzstādījums ir atbildība un rūpes par vidi, kā arī tās ilgtspējīgu attīstību nākotnē. Festivālā netiek lietota vienreizlietojamā plastmasa, tiek šķiroti atkritumi, pasākuma infrastruktūra iespēju robežās tiek būvēta no otrreiz pārstrādātiem vai ziedotiem materiāliem un tā, lai tā var tikt izmantota gan turpmākajiem “Komēta” festivāliem,  gan citu rīkotajiem pasākumiem.

Festivāls ir nekomerciāls, tā mērķis nav gūt peļņu, visi iegūtie līdzekļi tiks izmantoti festivāla norises nodrošināšanai un Daugavgrīvas cietokšņa attīstībai.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad festivāla programmu veidos vairāki savstarpēji un tematiski saistīti ciemati – skatuves. Programmā iesaistīties vairāki dīdžeji, mūziķi, aktīvisti, lektori, cirka mākslinieki un radošās apvienības no visas pasaules. Festivāla programma tiks izziņota maijā.  

Biļetes iepriekšpārdošanā par “early bird” cenu 30 eiro vērtībā varēs iegādāties līdz pat maijam Bezrindas.lv. Līdz ar festivāla programmas izziņošanu maijā, biļetes maksās 40 eiro, savukārt festivālā pie ieejas – 50 eiro. Pērkot grupas biļeti piecām personām, vienas biļetes cena ir 24 eiro. Festivāla apmeklējums svētdienā nemainīgi būs bez maksas. Festivāla 2019. gada plakāta – mākslas darba autors ir Paulis Liepa.

Festivāls radās 2016. gadā, kad, sapņojot par kultūras notikumu, kur mūzika, māksla un cilvēki ir līdzsvarā ar dabu, radās "Komēta". Informācijai par pasākuma programmu, “open call” māksliniekiem un citām festivāla norisēm ir iespējams sekot līdzi mājaslapā festivalskometa.lv, kā arī “Komēta” sociālajos medijos.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!