VIDEO: Ar dziesmu "Stuosts" Latvijas mūzikas vidē sevi piesaka rēzeknietis Emīls Bauga

Raksta attēls - VIDEO: Ar dziesmu "Stuosts" Latvijas mūzikas vidē sevi piesaka rēzeknietis Emīls Bauga Publicitātes foto

30.10.2017 / Parmuziku.lv

Mūziķis Emīls Bauga atpazīstamību guvis, muzicējot vietējos pasākumos, taču līdz ar pirmo paša sarakstīto dziesmu cer sasniegt lielāku auditoriju.

Emīls par savu līdzšinējo darbību stāsta:

Visu dzīvi grozos apkārt mūzikai, esmu piedalījies konkursos un dažādos citos pasākumos gan viens pats, gan ar grupām, konkrēti ar sastāvu “The Weird Wednesdays”, esam guvuši vairākus pirmās pakāpes diplomus valsts līmeņa konkursos, muzicējuši dažādos festiņos, Latgales vēstniecībā “GORS”, snieguši savu koncertu arī Preiļos “PAKAC”, bet man līdz šim nav īsti sanācis radīt kaut ko savu. Esmu daudz rakstījis vārdus un mūziku, bet nekad neesmu aizvedis neko līdz galam, līdz plašākai auditorijai, ko es arī ceru izdarīt tieši ar šo dziesmu. 

Jaunais mūziķis atklāj, ka pirmā dziesma "Stuosts" sarakstīta jau sen, taču gala rezultāts tapis tikai šovasar:

Tā kā esmu Latgalietis tad savu pirmo dziesmu arī rakstīju latgaliski, bet rakstu vārdus arī latviski un nākotnē pilnīgi noteikti plānoju publicēt kādu dziesmu arī latviski. Dziesma ir par lēmumiem, ko mēs izdarām katru dienu, to izraisītajām sekām un protams to kā mēs uz tām reaģējam. Būtībā šobrīd, publicējot savu pirmo dziesmu, cenšos ņemt vērā paša rakstītos vārdus “Ir atļauts kļūdīties meklējot domu, bet nedrīkst spēlēt upura lomu”, un nebaidīties no kļūdas un beidzot izdarīt gājienu.

Mūziķis atklāj, ka dziesmai piešķīris vairākas nozīmes:

Dziesmai priekš manis ir divas nozīmes, pimkārt, šī dziesma ir pierādījums tam, ka es spēju īstenot savas idejas un radīt kaut ko, kas priecē gan mani pašu, gan, cerams, arī tos, kas dziesmu klausīsies, un, otrkārt, tas ir sākums priekš manis kā mākslinieka, pirmais noietais posms no visa garā ceļa, kas vēl priekšā. 

Ieraksts veikts grupas "Dabasu Durovys" līdera Arņa Slobožaniņa studijā Bozovā, kurā tapuši ieraksti gan viņa paša dziesmām, gan grupa "Dabasu Durovys", gan projektam "Kapļi" un citiem. Arnis pats arī piedalījies ierakstā kopā ar Emīlu un diviem mūziķiem - Zurabi Ivanānu no Gruzijas un Deividu Vitloku (David Whitlock) no Amerikas. Dziesmas Mix un Master veidoja Nick Dawes no "LaSource Studio". 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!