Valsts Akadēmiskais koris Latvija izdod unikālu Emīla Dārziņa dziesmu albumu

Raksta attēls - Valsts Akadēmiskais koris Latvija izdod unikālu Emīla Dārziņa dziesmu albumu Publicitātes foto

27.10.2015 / Parmuziku.lv

Par godu Emīla Dārziņa dzimšanas dienai Valsts Akadēmiskais koris Latvija ierakstījis albumu, kurā apkopotas visas 17 komponista sacerētās dziesmas korim. Sadarbībā ar mākslinieci Gitu Treici tapis CD, kura dizainā būtisku artavu ielikuši visi kora dalībnieki.

Vēl pirms mēģinājumu procesa un ieraksta studijā tika veikta rūpīga E. Dārziņa pierakstu izpēte, oriģinālo materiālu analīze un salīdzināšana, lai notraustu visus uzslāņojumus un piedevas, kas radušās laika gaitā, veidojot dažādas aranžijas. Rezultātā tapis oriģināls materiāls.

Stāsta VAK Latvija mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais: “Par lielu brīnumu izrādās, ka līdz šim Emīla Dārziņa kora dziesmas neviens nebija apkopojis, tās bija ierakstītas izkaisīti. Kopā ar kori esam šo nepilnību labojuši, radot albumu, kas ļaus Dārziņa mūzikai skanēt vēl ilgi.”

Albuma vizuālo noformējumu veidojusi māksliniece Gita Treice par pamatmotīvu ņemot dziesmu ar Raiņa vārdiem Lauztās priedes. Koki simbolizē noslēpumaino un dažādo dzīves vēsmu apbružāto komponista dzīvi un katru kora mākslinieku, kas piedalījies ierakstā. “Vēlējos kori albuma ierakstā iesaistīt ne tikai ar balsīm, bet arī ar viņu rokām, tāpēc tika radīti 500 unikāli koka zīmējumi uz zīdpapīra, kurus katrs dziedātājs ar savām rokām izplēsa un tie tiks ielīmēti albuma grāmatiņā,” saka G.Treice.

Albums tiks izdots limitētā tirāžā, tā pirmatskaņojums 3. novembrī – E. Dārziņa 140. dzimšanas dienā – Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!