20 talantīgi tēvi Latvijas mūzikā, kuru bērni iet viņu pēdās

Raksta attēls - 20  talantīgi tēvi Latvijas mūzikā, kuru bērni iet viņu pēdās Foto: LETA un Gints Ivuškāns

11.09.2016 / Parmuziku.lv

Atzīmējot Tēvu dienu, esam apkopojuši fotogrāfiju un video izlasi, kas atainos, kā muzikālu, talantīgu tēvu gaitas mūzikā turpina viņu talantīgie bērni - meitas un dēli.

Renārs Kaupers

Grupas "Prāta Vētra" vokālists, fonda "Viegli" dalībnieks Renārs Kaupers ir grupas "Carnival Youth" dalībnieku Emīla un Edgara tēvs.

Renārs Kaupers Foto: Leta/ Evija Tifanova un Rihards Gēcis

Imants Kalniņš

Komponistam Imantam Kalniņam ir talantīgi bērni. Muzikāli ilgstošākā sadarbība komponistam ir ar dēlu Martu Kristiānu Kalniņu - Imants Kalniņš ir rakstījis mūziku grupai "Autobuss Debesīs", kā arī uzstājies kopā ar grupu "Raxtu Raxti", kas arī izpildījuši komponista mūziku.

Alex

Alex, īstajā vārdā Oļegs Andrejevs, mēs zinām no rokgrupas "Opus Pro", bet viņa meitu Aiju Andrejevu kā spilgtu solodziedātāju.

Alex Foto: Gints Ivuškāns

Sergejs Osokins

Virtuozajam pianistam Sergejam Osokinam ir apdāvināti dēli Andrejs un Georgijs Osokini, kuru talantu augstu novērtē kā Latvijā, tā arī pasaulē.

Valts Pūce

Komponists Valts Pūce ir grupas "DaGamba" čellista Valtera Pūces tēvs.

Valts Pūce Foto: Pūču ģimenes personiskais arhīvs

Uģis Prauliņš

Komponista Uģa Prauliņa meita Sniedze Prauliņa sevi piesaka kā solo māksliniece un komponiste.

Uģis Prauliņš Foto: Leta, Evija Trifanova

Artūrs Reiniks

Grupas "Tērvete" dalībniekam Artūram Reinikam ir divi talantīgi un mums labi pazīstami bērni - Rūta un Lauris.

Leons Sējāns

Grupu "Pērkons" un "Menuets" ģitārista Leona dēls ir Reinis Sējāns, ko pazīstam kā "Instrumenti" dalībnieku un tagad arī kā solo mākslinieku.

Leons Sējāns Foto: LETA, Edijs Palēns, Ieva Čīka

Indris Orubs

Sitamo instrumentu meistaru Indri Orubu klausītāji galvenokārt saistīs ar grupu "Odis", savukārt Indra dēls Artis Orubs ir viens no Latvijas pieprasītākajiem bundziniekiem.

Indris Orubs Foto: 1996. gads, festivāla "Bildes" arhīvs

Raimonds Macats

Komponista Raimonda Macata dēls Rūdolfs sevi spilgti piesaka uz džeza un improvizētās-eksperimentālās mūzikas skatuves.

Raimonds Macats Foto: LETA/Lita Krone un Kristaps Bradzins

Juris Riekstiņš

Grupas "K.Remonts" līderim Jurim Riekstiņam dēli Pēteris un Jānis reiz spēlēja grupā "Tumors", tagad Pēteris darbojas vizuāliaudiālos projektos, bet meita Katrīna ir etnomuzikoloģe.

Guntars Runģis

Operas solistu, "Trīs tenori" dalībnieku Guntaru Runģi, savukārt Guntara dēls Jānis Runģis ir džeza ģitārists, arī dziedātājas Aminatas sastāva dalībnieks .

Andris Alviķis

Basģitāristu Andri Alviķi zinām no grupas "bet bet", savukārt viņa dēlu Kārli Alviķi kā "Dzelzs Vilks" basģitāristu.

Andris Alviķis

Gunārs Šimkus

Gunārs Šimkus ir Latvijas vecākās rokgrupas "Katedrāle" ģitārists. Viņa bērnus Vestardu un Aurēliju pazīstam kā vituozus pianistus.

Jānis Lūsēns

Grupas "Zodiac" līderim komponistam Jānim Lūsēnam ir dēls Jānis, kurš spēlē basģitāru gan "Zodiac" jaunajā sastāvā, gan Lūsēna un Pētersona koncertprogrammā "Romantika".

Kaspars Zemītis

Talantīgajam ģitāristam, dziedātāja Intara Busuļa orķestra dalībniekam Kasparam Zemītim ir dēls Kārlis Zemtītis, kurš ir grupu "Pirmais Kurss" un "Ryga" dalībnieks, viņš tēvam uzfilmējis pirmo videoklipu.

Valdis Indrišonoks

Dziesmu autora un mūzikas producenta Valda Indrišonoka dēls Kārlis arī sevi pieteicis kā dziesmu autors, savukārt Kristu pazīstam ar skatuves vārdu Chris Noah.

Aivars Gudrais

Ģitāristu Aivaru Gudro zinām no grupas "Sīpoli" sastāva. Viņa meita Zane Gudrā ir pianiste un vokāliste.

Arnis Miltiņš

Arī dziesminieka Arņa Miltiņa bērni Laima un Jānis ir muzikāli talantīgi.

Armands Alksnis

Arī grupas "Credo" ģitārista Armanda Alkšņa dēls Andrievs iet tēva pēdās, esot ģitārists.

Johnny Salamander

Johnny Salamander kopā ar meitu Meldru plašākai publikai tapa pazīstami, pateicoties dalībai Eirovīzijā. Abi ir ģitāristi, kuriem tuva ir rokmūzika.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!