Šonedēļ ciklā “Brīvdienu mūzika” Dzintaru koncertzālē viesosies leģendārais ģitārists – Aivars Hermanis

Raksta attēls - Šonedēļ ciklā “Brīvdienu mūzika” Dzintaru koncertzālē viesosies  leģendārais ģitārists – Aivars Hermanis Aivars Hermanis. Publicitātes foto.

23.10.2018 / Parmuziku.lv

Šo svētdien, 28. oktobrī, plkst. 14.00 ciklā “Brīvdienu mūzika” Dzintaru koncertzālē tiksimies ar mūziķi, komponistu, aranžētāju, producentu un vienu no labākajiem Latvijas ģitāristiem – Aivaru Hermani. Šis būs patiesi dzīvu sajūtu vakars sirsnīgi tuvā atmosfērā, sarunās, atklāsmēs un mūzikā ar leģendāro mūziķi. Koncertā piedalīsies arī ģitārists Ēriks Upenieks.

Aivars Hermanis, kurš dažādās aptaujās vairākkārt atzīts par Latvijas labāko ģitāristu, dziesmas sācis sacerēt jau 70. gadu sākumā. Vislielāko popularitāti šai jomā mūziķis izpelnījās kā grupas Remix dalībnieks, bet šobrīd radio un koncertos biežāk dzirdamas pēdējās desmitgadēs tapušās kompozīcijas. Populārākās no kurām apkopotas dziesmu ciklā “Klusums starp mums” ar dziedātāja Igo dzeju.

“Aivara Hermaņa komponista rokrakstam raksturīgs melodisms, smalka niansētība, viņa mūzikas noskaņu gradācija reti sasniedz kāpinātu dramatismu, vislielāko meistarību apliecinot tieši smeldzīgo noskaņu atklāsmes detaļās. Sevišķi dziesmās izpaužas Hermaņa inteliģentā spēja, atklāt dzejnieku domas un jūtas, tām pieskaņojot mūzikas intonācijas. Savukārt ansambļa spēlē Aivars Hermanis ar lielisks partneris, smalkjūtīgs mūziķis uz skatuves, spējīgs iekļauties ikvienā kolektīvā”, izcilo mūziķi raksturo muzikoloģe Daiga Mazvērsīte.

Aivars Hermanis ir Liepājnieks, mācījies Liepājas E. Melngaiļa mūzikas vidusskolā klasiskās ģitāras, tautas instrumentu orķestra diriģenta un mūzikas pedagoga specialitātē. Mūziķa gaitās sācis, spēlēdams Liepājas grupās, restorānos un klubos. Kā profesionāls mūziķis spēlējis grupās Suvenīrs, Tip Top, Modo, Opus, Remix, Valsts TV un Radio vieglās un estrādes mūzikas orķestrī, Raimonda Paula ansamblī, Gunāra Rozenberga bigbendā un Laimas Vaikules grupā. Vairākkārt Mūzikas biedrības rīkotajās profesionāļu aptaujās atzīts par Latvijas labāko ģitāristu.

1991. gadā Aivars Hermanis nodibināja sabiedrību Remix producentu grupa ar ko sarīkojis ap 300 pasaulē pazīstamu mākslinieku koncertus. Darbojies arī kā lektors, piedalījies ar intelektuālo īpašumu saistītas likumdošanas dokumentu izstrādē Latvijā un sarakstījis e-grāmatu Ievads mūzikas menedžmentā.

A. Hermanis piedalījies vairāk nekā 1000 skaņdarbu ieskaņojumos un uzstājies neskaitāmos koncertos dažādās pasaules valstīs. Viņa komponista kontā ir vairāk nekā 100 dziesmu un instrumentālu kompozīciju. Izdoti 2 autoralbumi: Klusums starp mums (1989), Plīvošana ar pilsētu (1998), kā arī 2 instrumentāli solo albumi: Mans laiks (2001) un Liepājas iela (2015). Aivara Hermaņa plaukstas atlējums redzams arī Latvijas mūziķu Slavas alejā Liepājā.

Turpinot klausītāju iemīļoto demokrātisko koncertu ciklu “Brīvdienu mūzika”, Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols 2018. gada rudenī aicina klausītājus uz koncertiem, kuros tiksimies ar leģendāro ģitāristu un mūziķi Aivaru Hermani, bungu un dūdu grupu “Auļi”, kā arī dzirkstošo kameransambli trio “Art-i-Shock”. Nākamais cikla “Brīvdienu mūzikas” koncerts notiks 25. novembrī un tajā tiksimies ar bungu un dūdu grupu “Auļi”.

Cikla “Brīvdienu mūzikas’’ stundu garajos koncertos tiek gaidītas ģimenes, jaunieši vai seniori, kuri vēlas apmeklēt koncertu dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar jauku pastaigu gar jūru un nesteidzīgu brīvdienu maltīti Dzintaru koncertzāles restorānā “Maestro”. Tāpat kā iepriekšējā gadā cikla “Brīvdienu mūzikas’’ koncertus vadīs atraktīvais, publikas un koristu iemīļotais diriģents Jānis Ozols. Viņš koncertus veido kā sarunu ar māksliniekiem par mūziku un dzīvi.

Demokrātiskiem koncertiem arī demokrātiskas biļešu cenas – tikai 9 eiro un 50 centi. Bet abonements uz trim pirmā pusgada koncertiem maksā tikai 21 eiro, un tas ir pieejams visās “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās. Savukārt Dzintaru koncertzāles restorānā “Maestro” ikvienam koncerta apmeklētājam, koncerta dienā ir iespēja baudīt vēlās brīvdienu brokastis jeb branču.

Vēsturiskā Dzintaru Mazā zāle ar 500 skatītāju vietām pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem tika atklāta 2015. gada maijā, sniedzot iespēju koncertdarbību Dzintaros turpināt visa gada garumā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!