Šogad tiks pasniegtas divas Zelta Mikrofona balvas par mūža ieguldījumu

Raksta attēls - Šogad tiks pasniegtas divas Zelta Mikrofona balvas par mūža ieguldījumu Publicitātes foto

08.02.2018 / Parmuziku.lv

Uz Dailes teātra skatuves 27.februārī svinīgā un emocionālā ceremonijā ar Zelta Mikrofona balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā šogad tiks godināti divi dižgari – kordiriģents Jānis Erenštreits un dziedātājs Viktors Lapčenoks.

Par Jāni Erenštreitu:

Neviens koris nevar pastāvēt bez diriģenta, taču zēnu koris ir īpašs gadījums. Un Jānis Erenštreits saviem audzēkņiem vispirms Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas, tad Rīgas Doma zēnu korī bijis ne tikai diriģents, bet arī audzinātājs mūzikas un dzīves gudrībās. Pērn klajā nāca arī Erenštreita sarakstītā grāmata Kroņu pinējs par Latvijas koru kustības pamatlicēju Jāni Cimzi, kamēr Jānim pašam pienākas mūsu valsts zēnu koru darbības čaklākā veicinātāja lauri. Tāpat Erenštreits ir ilggadējs Valkas rajona koru virsdiriģents, pildījis Latviešu vispārējo dziesmusvētku virsdiriģenta pienākumus.

No dzimtā Miķeļtorņa zvejnieka dēls Jānis Erenštreits devās uz Ventspils mūzikas vidusskolu, studijas turpinātas Latvijas konservatorijā, tās apvienojot ar diriģenta pienākumiem dārziņskolā, kuras zēnu koris tieši Erenštreita vadībā kļuva par tālu aiz Latvijas robežām slavenu muzikālo spēku. Latviešu zēnu eņģeļu balsis iemūžinātas daudzās skaņuplatēs, vēlāk kompaktdiskos, gūtas prestižas balvas, svinētas uzvaras konkursos un festivālos. Ar koncertiem apceļota vai puspasaule. Pateicoties Erenštreitam, kuplināts zēnu koru repertuārs, kur spilgti iezīmēta sadarbība ar Raimondu Paulu.

Vairāk nekā 25 gadu garumā vadīdams Latvijas labāko zēnu kori, izcilais diriģents un pedagogs, Triju zvaigžņu ordeņa virsnieks Jānis Erenštreits lepojas ar iespaidīgu audzēkņu pulku, kuru veido izcili sava aroda meistari kā turpinājums sava skolotāja auglīgajam darbam.

Par Viktoru Lapčenoku:

Šī dziedātāja personā Latvijas basketbols zaudēja lielu talantu, bet sportam Viktors Lapčenoks var pateikties par skatuvisko ilgmūžību. Taču visa pamatā, protams, viņa spilgtais talants. 1971. gada 1. aprīlī Viktors Lapčenoks tika pieņemts solista amatā Rīgas estrādes orķestrī un no mūsu populārās mūzikas skatuves nav nokāpis visu šo vairāk nekā 45 gadu garumā.

Viktora izcilajai balsij pa spēkam bijušas kā sarežģītas džezroka partitūras, tā vienkārši un sirsnīgi šlāgeri. Gūta atzinība starptautiskos konkursos Drēzdenē, Rostokā, Sopotā, Maskavā. Daļa dziedoņa repertuāra iemūžināta ierakstos, kuru kopskaitā Lapčenoks ir viens no līderiem Latvijā. Viktora ieskaņojumi izdoti gan skaņuplatēs, gan diskos, ik dienu skan radio. Ikviens no Latvijas estrādes skaņražiem uzskatīja par goda lietu sacerēt dziesmu Lapčenokam, taču visvairāk dziedātas un ieskaņotas tieši Raimonda Paula dziesmas. Maestro joprojām Viktoru sauc par savu vislabāko dziedātāju, tikmēr klausītāji viņam veltījuši apzīmējumu – latviešu estrādes džentlmenis. Lapčenoka devums godināts ar Triju zvaigžņu ordeni, arī Vecā zaldāta balvu, aprakstīts grāmatās. Jā, šis ir dziedātājs ar lielo burtu – nenogurdināms mākslinieks ar sportista stāju un unikālu muzikālo talantu.

27.februārī Dailes teātrī jau 22.reizi tiks pasniegti Zelta Mikrofoni aizvadītā gada izcilākajiem Latvijas mūzikas ierakstiem, un skatītājus priecēs aktuālāko mūziķu priekšnesumi un pirmatskaņojumi. Svētku ceremonijai būs iespējams sekot līdzi kanālā LNT un Kanāls 2, kā arī tiešraidē portālos skaties.lv un tvplay.lv.

Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons organizē Latvijas skaņu ierakstu producentu, izdevēju un izplatītāju apvienība LaMPA sadarbībā ar LaIPA un Latvijas Republikas Kultūras ministriju. Pasākuma ģenerālsponsors Ondo.lv, sponsors – tirdzniecības parks “Alfa”.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!