Šogad Saules Festivālā īpašus priekšnesumus sagatavojuši Jānis Aišpurs, Rihards Zaļupe un "Alaska Dreamers"!

Raksta attēls - Šogad Saules Festivālā īpašus priekšnesumus sagatavojuši Jānis Aišpurs, Rihards Zaļupe un "Alaska Dreamers"! Foto: Kaspars Teilans

20.07.2016 / Parmuziku.lv

Saules festivāls šogad norisināsies no 22. līdz 24. jūlijam Ķeguma nov., Tomes pag. atpūtas kompleksā “Ievu līcis”. Notikumu un aktivitāšu programma ir plaša un daudzpusīga, bet kā vienu no spilgtākajiem notikumiem organizatori atzīmē muzikālo programmu un māksliniekus, kuri sagatavojuši savus priekšnesumus īpaši "Saules festivālam".

Piektdienas vakara koncertu atklās sitaminstrumentu virtuozs un komponists Rihards Zaļupe, kurš Saules festivāla apmeklētājus vedīs muzikālā ceļojumā ar saules un dabas tematiku. Īpaši sagatavots priekšnesums “Saules meditācija”, kurš būs kā neliels ieskats Riharda Zaļupes jaunajā solo programmā “Vasaras Atmosfēras”. Iespaidīgs sitaminstrumentu klāsts un vasaras burvība, kas ļaus katram klausītājam aizmirsties un izbaudīt mierpilnu vakaru.

Savukārt mūziķis un komponists Jānis Aišpurs sagatavojis solo priekšnesumu ar skaņdarbiem, kuri viņam kādā dzīves posmā ir bijuši nozīmīgi un iedvesmojuši radošiem darbiem. Programmā būs dzirdamas pasaulē atzītu dziesminieku kompozīcijas Jāņa interpretācijā un izpildījumā.

Varētu teikt, ka tas būs tāds atmiņu ceļojums mūzikā, kas mani pavadījusi līdz šim un palīdzējusi būt tur, kur šobrīd atrodos. Un es nešaubos, ka klausītāji sadzirdēs arī savas atmiņu melodijas,

piebilst Jānis Aišpurs.

Sestdienas vakarā festivāla apmeklētājus iepriecinās grupas Alaska Dreamers mūziķu akustiskais sastāvs ar programmu Acustic and Delicate. Kristīne Prauliņa - vokāls, Reinis Ozoliņš un Jānis Runģis – ģitāras. Alaska Dreamers mūzika ir viegls sajaukums starp soul, r’n’b, post-rock, blūza, džeza un folka mūziku. Grupai raksturīgs dvēselisks un pasaulīgs skanējums. Ar radīto orģinālmūziku grupa līdz klausītājam vēlās nodot miera, bezrūpības un gaišuma sajūtu.

Taču koncerti ir tikai daļa no festivāla programmas, trīs dienu garumā festivāla apmeklētājiem tiks piedāvāts plašs aktivitāšu piedāvājums - dažādas radošās darbnīcas un meistarklases, šaušana ar loku, pareizas elpošanas un jogas pamati, Cigun nodarbības, relaksācija caur masāžu un gongu skaņām, zaķīšu pirtiņa Daugavas krastā, augsto virvju un klinšu kāpšanas aktivitātes, TRX treniņi, Saules danči, rotaļas un daudz citu notikumu ar kuriem precīzāk var iepazīties festivāla mājas lapā un Facebook lapā.

Organizatori aicina interesentus pievērst uzmanību tam, ka pasākumā tiks organizēta tikai veģetārā virtuve un teritorijā netiks nodrošināta alkohola tirdzniecība vai atļauta tā lietošana. Kā arī pievērst uzmanību līdzi ņemajām lietām, lai festivāla apmeklējums izvērstos par skaistāko šīs vasaras notikumu.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!