Šodien Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dārza svētki

Raksta attēls - Šodien Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dārza svētki

23.07.2021

Svinot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv astoto jubileju, šodien, 23. jūlijā, no plkst. 13.00 līdz 23.00 notiks raidstacijas dārza svētki, kuru laikā no kultūras un izklaides centra “Hanzas Perons” noritēs tiešraide ar mūziķu rolanda če, Aivo Oskas, Elizabetes Gailes, KATŌ, AnnaKrista, „Citi Zēni” un „Sudden Lights” uzstāšanos.

Dienas garumā ēterā būs klausāmas arī aktuālas sarunas par dārzu un augu nozīmi pilsētvidē. Koncertu un sarunu tiešraides video formā būs skatāmas Latvijas Radio 5 - Pieci.lv Facebook lapā un sabiedrisko mediju portālā lsm.lv.

Dārza svētkus ikviens interesents bez ieejas maksas var apmeklēt arī klātienē, dodoties uz  kultūras un izklaides centra “Hanzas Perons” vasaras peronu (Hanzas iela 16a, Rīga). Pasākuma vakara cēlienā no plkst. 18.00 teritorija tiks norobežota – ieeja šajā zonā būs atvērta apmeklētājiem ar derīgu digitālo Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Dārza svētku laikā labākās Latvijas jaunās popmūzikas koncerti mīsies ar aktuālām sarunām par augu vietu pilsētā kā būtisku aspektu pilsētnieku dzīves kvalitātes uzlabošanā un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā. Būs dzirdamas arī  intervijas ar ekspertiem un praktiķiem, lai noskaidrotu, kā palīdzēt pilsētai kļūt zaļākai un, kā veiksmīgi apzaļumot savu privāto telpu. Pasākumā raidstacijas kolektīvs kopā ar mūziķiem veidos Latvijas Radio 5 - Pieci.lv pārvietojamo dobi, lai savas raidīšanas sākumpunktu – Rīgu - padarītu zaļāku. 

Latvijas Radio 5 - Pieci.lv radošais direktors Toms Grēviņš atzīst: „Latvijas Radio 5 - Pieci.lv dārza svētkos būs lieliska iespēja vienā vakarā dzirdēt Latvijas popmūzikas šī brīža labākos jaunos censoņus. Katrs no viņiem būs kā jubilejas tortes gabals - tos nobaudīt aicinām visus mūsu klausītājus!”

Latvijas Radio 5 – Pieci.lv jubilejas atzīmēšana ir tradīcija, kuras laikā radiostacija raida aktuālāko mūziku un skar dažādas kultūras, mākslas, ekoloģijas u.c. tēmas.

Dārza svētku programma:
 
13:45               Saruna ar botāniķi, Latvijas Dabas fonda pārstāvi Rūtu Sniedzi-Kretalovu
14:30               Koncerts: Citi zēni
15:45               Saruna ar ainavu arhitekti, Sporta pils dārzu veidotāju Ilzi Rukšāni
16:30               Koncerts: Elizabete Gaile
17:45               Saruna ar telpaugu eksperti un audu Instagram autori Madaru Gulbi
18:30               Koncerts: Aivo Oskis
19:10               Saruna ar bloga un podkāsta “Uz palodzes” autori Ievu Reinholdi
19:30               Koncerts: AnnaKrista
20:30               Koncerts: rolands če
21:15               Koncerts: KATŌ
22:00               Koncerts: Sudden Lights
 

Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ir saturiski plašākā un daudzveidīgākā jauniešu multimediālā platforma Latvijā. Tās programmā ir mūzikas, tehnoloģiju, sporta, dzīvesstila, datorspēļu, veselības, mākslas u.c. aktualitātes auditorijai vecumā no 16 līdz 34 gadiem. Regulāri tiek veidoti astoņi podkāsti (Radio rings, Pieci skatās, Rītdiena īsumā, Pieci rīti, Piecas garšas, Kā ir būt, Cita domnīca, Profesiju skatlogs), kā arī īpašs video saturs dažādās platformās (Pieci.lv vlogs, Piecas kartes, Atkod valsti, Kā ir būt, TALKA u.c.). Ik gadu viens no lielākajiem notikumiem ir labdarības maratons „Dod pieci!”, ko radiostacija rīko kopā ar pārējiem sabiedriskajiem medijiem.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!