Sirsnīgi noslēgusies Guntara Rača grāmatas “365” svētku turneja

Raksta attēls - Sirsnīgi noslēgusies Guntara Rača grāmatas “365” svētku turneja Foto: Ruslans Antropovs

22.05.2018 / Parmuziku.lv

Ar stāvovācijām un sirsnīgiem aplausiem, pagājušajā svētdienā, Jelgavas kultūras namā noslēgusies dzejnieka un mūziķa Guntara Rača grāmatai “365” veltītā 20 koncertu sērija. Šīs dzejoļu grāmatas pirmā daļa, pēc “Latvijas Grāmattirgotāju Asociācijas” apkopotajiem datiem, ir bijusi vispieprasītākā grāmata Latvijā 2017. gadā, kas dzejoļu grāmatai ir vēl nebijis sasniegums. Pēc 2 stundu garā koncerta klausītāji pieprasīja vēl papildus dziesmas, kuras Guntars kopā ar grupu “Saldās sejas” arī ar prieku izpildīja.

Koncertā Jelgavā piedalījās atjaunotās grupas “Saldās sejas” dalībnieki” – Tomass Kleins, Uģis Tirzītis, Andris Alviķis un jaunais un daudzsološais dziedātājs, ģitārists un trompetists Jānis Narkevics juniors. Pie bungām visu vakaru pavadīja pats Guntars Račs. Īpašo viesu statusā turnejas noslēguma koncertā piedalījās dziedātāji Ivo Fomins, Normunds Rutulis, grupas “Līvi” jaunā balss Jānis Buķelis, kā arī jaunā un daudzsološā ventspilniece Katrīna Bindere. Īpašā viesa statusā šoreiz bija arī Jelgavas grupas “On My Way” līderis un dziesmu autors Gatis Mūrnieks, kurš pēc koncerta atzina: “Šis bija lielākais mana mūža koncerts līdz šim. Esmu ļoti gandarīts un priecīgs, ka varēju kāpt un muzicēt uz vienas skatuves ar šiem leģendārajiem mūziķiem”. Gatis izpildīja paša komponētu dziesmu “Bezizejas”, kuras pamatā ir Guntara Rača populārās dzejoļu grāmatas “365” dzejolis, kā arī duetā ar Katrīnu Binderi, savulaik Katrīnai un Nikolajam Puzikovam īpaši  sarakstīto dziesmu “No ziemeļiem uz dienvidiem”.

Pirms un pēc koncerta apmeklētājiem bija iespēja satikt grāmatas autoru, saņemt autogrāfus un kopā nofotografēties, ko daudzi apmeklētāji arī izmantoja. Pēc koncerta pie skatītājiem devās arī grupas “Saldās sejas” puiši un īpašie viesi, lai sniegtu autogrāfus uz nesen klajā nākušā koncertieraksta CD albuma.

Guntars Rača un “Saldās sejas” ar panākumiem šo programmu ir izrādījuši labi apmeklētos koncertos: Aizkrauklē, Liepājā, Kuldīgā, Alūksnē, Bauskā, Rīgā, Valmierā, Cēsīs, Madonā, Rūjienā, Skrundā, Viesītē, Slampē, Pāvilostā, Ogrē, Talsos, Aizputē, Mālpilī un Ventspilī! Katrs koncerts ir bijis atšķirīgs gan sastāva, gan repertuāra ziņā!  Izņēmums nebija arī koncerts 20.maijā Jelgavā.

Atklājot nākotnes nolūkus, Guntars Račs pastāstīja:

Šovasar ir vēl ir divas uzstāšanās atšķirīgos pasākumos Ādažos un Rojā, bet tad gan sāksim gatavoties Ziemassvētku koncertiem, kuri notiks Latvijas lielākajās pilsētās, un kuros piedalīsies gan “Saldās sejas” mūziķi, gan īpašie viesi, gan arī jauniešu kori. Ar Tomasu rakstām arī jaunas dziesmas, tā, ka viss notiek!

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!