Sākusies biļešu tirdzniecība uz Liepājas Simfoniskā orķestra festivāla “Liepājas vasara” koncertiem

Raksta attēls - Sākusies biļešu tirdzniecība uz Liepājas Simfoniskā orķestra festivāla “Liepājas vasara” koncertiem Maija Kovaļevska. Publicitātes foto.

28.05.2018 / Parmuziku.lv

No 18. līdz 25. augustam koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) organizētais festivāls “Liepājas vasara”. Biļetes pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Šogad festivāla ietvaros notiks trīs koncerti.

Festivāls tiks atklāts 18. augustā pl.18.00 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē, kad LSO galvenais diriģents Gintars Rinkevičs (Lietuva) interpretēs itāļu komponista Džuzepes Verdi Rekviēmu. Vērienīgo, vairāk kā stundu garo skaņdarbu kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri izpildīs Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un solisti – Sandra Janušaite (soprāns, Lietuva), Kristīne Zadovska (mecosoprāns, Latvija), Valentīns Ditjuks (tenors, Ukraina) un Rihards Mačanovskis (baritons, Latvija). Verdi Rekviēms ir pasaulē populārs arī 144 gadus pēc pirmatskaņojuma Milānā un klausītājiem allaž sagādā neaizmirstamu emocionālu pārdzīvojumu.

22. augustā pl.19.00 Dzintara Jurgelaiša vārdā nosauktajā kamerzālē notiks koncerts “Liepājas mežragu zelta skaņas”. Jau gadiem LSO dod saviem mūziķiem iespēju izpausties kamermūzikas laukā, šogad izvēle kritusi uz muzikāli spilgtu un aktīvu kolektīvu – Liepājas Mežragu kvartetu. Kvartets – Ingus Novicāns, Aivars Vadonis, Mārcis Auziņš un Edgars Kalniņš – kopā ar saviem domubiedriem mūzikā sagatavojuši daudzšķautņainu muzikālo programmu, kurā iekļauti gan baroka un klasicisma pīlāru J.S. Baha un V.A. Mocarta skaņdarbi, gan romantiķu F. Šūberta un J. Brāmsa mūzika, gan arī populāri  džeza standarti.

Savukārt, festivālu 25. augustā pl. 18.00 noslēgs Liepājas Simfoniskais orķestris un pasaulslavenā latviešu operdziedātāja Maija Kovaļevska – diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncertā izskanēs pazīstamu operu skaistākās ārijas. Maija Kovaļevska ir Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesore, kā arī ir saņēmusi valsts augstāko apbalvojumu – Triju zvaigžņu ordeni par nopelniem kultūrā, izcilu radošo ieguldījumu operas mākslā un Latvijas vārda un tās kultūras popularizēšanā pasaulē.

Biļetes uz LSO koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesuparadize.lv.

Atbalsta Latvijas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!