LSO izziņo Zvaigžņu festivāla programmu

Raksta attēls - LSO izziņo Zvaigžņu festivāla programmu Miša Maiskis. Publicitātes foto.

02.12.2018 / Parmuziku.lv

Liepājas Simfoniskais orķestris 2019.gada martā jau 27.reizi rīkos Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu, kura viesmākslinieku vidū būs gan čellists Miša Maiskis, gan pianists Vestards Šimkus, gan kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un koris "Latvija".

Šoreiz festivāla programma kļuvusi kompaktāka – nedēļas garumā koncertzālē "Lielais dzintars" paredzēti pieci koncerti, un divi no tiem notiks kamerzālē. Festivālu sestdien, 9.martā Lielajā zālē atklās Liepājas Simfoniskais orķestris un Rīgā dzimušais Izraēlas čellists Miša Maiskis. Viņa izpildījumā dzirdēsim Otorīno Respīgi "Adagio ar variācijām čellam un orķestrim" un Pētera Čaikovska Variācijas par rokoko tēmu čellam un orķestrim, savukārt koncerta otro daļu vainagos Čaikovska Pirmā simfonija. Svētdien, 10.martā Dzintara Jurgelaiša zālē iecerēts džeza vakars – trio no Dānijas "3X Hess" piedāvās iepazīties ar šīs zemes džeza mūzikas labākajām tradīcijām.

Ceturtdien, 14.martā Lielajā zālē viesosies kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" un tā galvenais diriģents Normunds Šnē.  Programmā skanēs Riharda Štrausa skaņdarbs 23 stīgu instrumentiem "Metamorfozes", Rutas Paideres kamersimfonija "And Nothing More", kā arī Sebastiana Fagerlunda Klarnetes koncerts, kura interpretācijā solists būs Guntis Kuzma.

Piektdien, 15.martā Dzintara Jurgelaiša zālē ar solokoncertu uzstāsies pianists Vestards Šimkus, kurš savā programmā iekļāvis gan deviņas Johana Sebastiana Baha korāļprelūdijas Feručo Busoni transkripcijā klavierēm, gan arī savu kompozīciju "Sapņu ainas. Deviņas etīdes klavierēm".

Festivāls noslēgsies sestdien, 16.martā ar vērienīgu koncertu, kurā līdzās Liepājas Simfoniskajam orķestrim igauņu diriģenta Risto Josta vadībā muzicēs arī Valsts Akadēmiskais koris Latvija un solisti – Rihards Mačanovskis (basbaritons) Tūri Dede (mecosoprāns, Igaunija) un Marks Vilde (tenors, Skotija). Šo mākslinieku izpildījumā dzirdēsim angļu komponista Edvarda Elgara monumentālo opusu – oratoriju "Gerontija sapnis", kuras pamatā ir Johana Henrija Ņūmena poēma par cilvēka dvēseles ceļu nāves brīdī.

Festivāla norisi atbalsta LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsētas dome.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!