Sākta biļešu tirdzniecība uz festivāla Eiropas Ziemassvētki koncertiem

Raksta attēls - Sākta biļešu tirdzniecība uz festivāla Eiropas Ziemassvētki koncertiem www.pixabay.com

06.11.2015 / Parmuziku.lv

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz VSIA Latvijas Koncertu organizēto festivālu Eiropas Ziemassvētki, kas šogad notiks no 10. līdz 30. decembrim, piedāvājot klausītājiem Adventa laika noskaņas Vīnes klasiķu meistardarbos, džeza ritmos, franču komponistu skaņdarbos un latviešu komponistu jaundarbos.

Festivālā uzstāsies Rīgas Doma zēnu koris, Sifonietta Rīga, Latvijas Radio koris, Latvijas Radio bigbends, Rīgas Saksafonu kvartets, vokālā grupa Framest, dziedātāja Elīna Šimkus, vijolnieks Enriko Onofri, kontrtenors Sergejs Jēgers u.c.

Festivālā Eiropas Ziemassvētki īpašu pārsteigumu klausītājiem ir sarūpējis komponists Arturs Maskats, aizsākot jaunu koncertciklu Ielūdz Arturs Maskats, kura pamatā ir trīs atslēgas vārdi – cilvēks, tēma, mūzika. Cikla pirmajā koncertā, kas notiks 23. decembrī  Spīķeru koncertzālē, īpašais viesis būs teātra režisore Māra Ķimele. Trešais atslēgas vārds – mūzika jaunajā ciklā allaž būs noslēpums. “Tikai koncertā mēs uzzināsim, kāds būs mākslinieku sastāvs. Tā arī ir galvenā šī cikla intriga,” saka Arturs Maskats.

10. decembrī Rīgas Kongresu namā festivālu atklās Latvijas Radio bigbends un vokālā grupa Framest. Koncertā skanēs mūzika no New York Voices repertuāra.

11. decembrī Lielajā ģildē klausītājus priecēs baroka vijolspēles virtuozs – Enriko Onofri, kurš muzicēs kopā ar Sinfonietta Rīga, piedāvājot izsmalcinātu un reti dzirdētu Apgaismības laikmeta mūzikas programmu.

12. decembrī koncertā Ziemassvētku tango, kas notiks Spīķeru koncertzālē, trio Art-i-Shock pasūtinājis vairākus jaundarbus. Sadarbībā ar Andreju Puškarevu, sitaminstrumentālistu un talantīgu aranžētāju, tapusi koncertprogramma Gadalaiki. Tās pamatu veido slavenais Astora Pjacollas cikls Gadalaiki Buenosairesā, ko speciāli Art-i-Shock un šai koncertprogrammai aranžējis Andrejs Puškarevs. Argentīnas gadalaikiem tiks pretnostatīti Latvijas gadalaiki Riharda Dubras, Lindas Leimanes, Marinas Gribinčikas un Agnetas Krilovas kompozīcijās.

18. decembrī Torņkalna baznīcā skanēs Jozefa Haidna izcilākais meistardarbs - Pasaules radīšana. Oratorija vēl Haidna dzīves laikā piedzīvojusi vairāk nekā 40 atskaņojumu. Koncertā dzirdēsim Rīgas Doma zēnu kori un Sinfonietta Rīga. Solisti – Elīna Šimkus, soprāns; Lotārs Odiniuss, tenors; Rihards Mačanovskis, bass. Diriģents – Mārtiņš Klišāns.

22. decembrī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā koncertā Ziemassvētku gaisma Jolantas Strikaites-Lapiņas dzirdrajā soprānā, Arta Sīmaņa vadītā Rīgas Saksofonu kvarteta saliedētajās balsīs un baznīcas ērģeļu svinīgajā skanējumā kā vadmotīvs izskanēs Filipa Nikolaja korāļa Cik spoži atspīd Auseklis melodija dažādu laikmetu un stilistikas darbos. Koncertā dzirdēsim vācu baroka meistaru Johana Sebastiana Baha un Dītriha Bukstehūdes, arī franču romantiķa Sezāra Franka un citu klasiķu darbus. Skanēs arī vairāku latviešu komponistu pirmatskaņojumi. Līdz ar Maijas Einfeldes Diviem ekspromtiem pirmatskaņojumu piedzīvos arī Imanta Zemzara un Georga Pelēča jaundarbi. Pie ērģelēm -  Lielās mūzikas balvu 2014 laureāte kategorijā Par izcilu sniegumu - Kristīne Adamaite.

26. decembrī kontrtenora Sergeja Jēgera solo koncerts Ave Maria  Rīgas Domā. Pie ērģelēm Diāna Jaunzeme; trompetes solo - Jānis Porietis.

27.decembrī koncertā Ziemassvētki sveču gaismā Mazajā ģildē klavieru kvarteta RIX sniegumā skanēs viens no Gabriela Forē agrīnajiem darbiem – Pirmais klavieru kvartets. Gruzīnu komponista Gijas Kančeli 80. jubilejas gada izskaņā būs iespēja iepazīt Kančeli filosofiski būvēto ideju par pasaules nepilnību kamermūzikas opusā In l`Istesso Tempo. Savu jaundarbu klausītājiem dāvās komponiste Selga Mence.

Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties Biļešu Paradīze kasēs un internetā

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!