Iemīļoti mūziķi rada dziesmu, lai palīdzētu kolēģiem atveseļoties!

Raksta attēls - Iemīļoti mūziķi rada dziesmu, lai palīdzētu kolēģiem atveseļoties! Foto: Veronika Vilhelma

08.02.2018 / Parmuziku.lv

Latvijā iecienīti mūziķi apvienojušies, lai radītu aizkustinošu un pārdomas rosinošu dziesmu par līdzcilvēku atbalstu - “Pirms”. Tā tapusi fonda “Līdzskaņa” radošajā nometnē, sadarbojoties tādiem mūziķiem kā Valdis Atāls, Atis Zviedris, Olga Rajecka, Aija Andrejeva u.c. Šis ir pirmais fonda singls, kas vienlaikus ir arī veltījums sabiedrībai tā pastāvēšanas pirmajā gadadienā.

Dziesma tapa dažādu žanru mūziķiem papildinot vienam otru un aizrautīgi strādājot līdz pat rīta ausmai. Skaņdarba pamatā ir frāze, kas izskanēja kādā no mūziķu sarunām fonda nometnē – “mums jāsatiekas, pirms mēs šķiramies”. ”Vadoties pēc šīs frāzes, Valdis Atāls radīja pirmo teksta uzmetumu, kuru kopīgi pierakstījām, pārrakstījām, izlocījām un iztaisnojām, kamēr salikām pa plauktiņiem un tad jau sākām to harmonizēt dziesmā,” atminas Atis Zviedris. “Dziesma stāsta par iespējām, drosmi un vēlmi cīnīties. Vēlējāmies saglabāt cēlas un spēcīgas emocijas, jo tādi ir mākslinieki, kuriem šo mūziku radām.”

“Šīs dziesmas raksturs atbilst fonda pamatmotīvam - būt līdzās un atbalstīt tos, kuriem tas patiešām nepieciešams, pirms, ir par vēlu,” komentē fonda “Līdzskaņa” izpilddirektore Liena Grīna un papildina, ka nelaimē nonākušie mūziķi ir ne tikai ņēmēji, bet arī devēji. Sadzīves vai veselības problēmas nespēj viņus atturēt no vēlmes muzicēt. Taču viņiem svarīgi ir sajust, ka viņu veikums un darbošanās ir vajadzīga un noderīga sabiedrībai.

“Pirms” radīšanā piedalījās gan tie, kuriem jau palīdzēts, gan tie, kuri vēlas atbalstīt fondu “Līdzskaņa”, kopā deviņi mākslinieki: Atis Zviedris, Māris Elksnis, Gints Saulītis, Roberts Rasa, Edijs Šimiņš, Valdis Atāls, Herberts Blumbergs, Olga Rajecka  un Aija Andrejeva. Dziesma no 8. februāra būs pieejama arī lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

 

 

Līdz ar dziesmas nonākšanu klausītāju rokās, aprit gads, kopš mūziķu sociālā atbalsta fonda “Līdzskaņa” darbības sākuma. Šajā laika posmā notikuši divi labdarības koncerti, radošā nometne, kā arī sniegta finansiāla palīdzības ārstniecības un rehabilitācijas izmaksu segšanai septiņiem Latvijas mūziķiem. Taču saraksts ar tiem, kuriem nepieciešams atbalsts visu laiku papildinās, šobrīd vēljoprojām finansiāls atbalsts veselības problēmu pārvarēšanai nepieciešams Rolandam Ūdrim jeb Ūdrītim, ilglaicīgajam “Opus Pro” dalībniekam Uldim Krūmiņam, Hugo Karlānam, Robertam Gobziņam, ģitāristam, vijolniekam Aleksandram Šlujevam, ģitāristam Harijam Zariņam  un citiem mūziķiem.

Atbalstīt mūziķus var, zvanot uz “Līdzskaņa” ziedojumu tālruni: 90006382, tādējādi ziedojot 1.42 eiro mūziķu rehabilitācijas un ārstnieciskajiem pasākumiem. Kā arī līdz 25. februārim, nobalsojot par savu mīļāko dziesmu tirdzniecības parkā “Alfa”, kur katru nominācijas “Alfa Gada dziesma” laureātam veltīto balsi t/p “Alfa” ieskaitīs kā ziedojumu trīs centu apmērā fondā “Līdzskaņa”.

Neesi vienaldzīgs – atbalsti nelaimē nonākušos mūziķus!

Par fondu "Līdzskaņa"

Biedrības "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" fonds "Līdzskaņa" atbalsta mūziķus, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu Latvijas kultūras dzīvē, bet šobrīd dažādu iemeslu dēļ vairs nevar aktīvi darboties mūzikas nozarē. Fonds sniedz gan finansiālu atbalstu veselības un sadzīvisku problēmu pārvarēšanai, gan piedāvā praktisku palīdzību, lai uzlabotu mākslinieka ikdienas apstākļus vai aktualizētu viņa radošo darbību.

Vairāk par fondu: www.lidzskana.lv

Seko līdzi jaunumiem sociālajos tīklos: www.facebook.com/lidzskana/

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!