"RL Orchestra" aicina klausītājus piedalīties koncertierakstā

Raksta attēls - "RL Orchestra" aicina klausītājus piedalīties koncertierakstā Publicitātes foto

05.09.2016 / Aiga Leitholde

Svētdien, 11. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī uz lielkoncertu aicina ģitārists Rihards Lībietis ar savu orķestri "RL Orchestra". Koncertā būs iespēja dzirdēt gan albuma "Scream, Breathe, Cry", gan pavisam jaunas kompozīcijas. Īpašais vakara viesis būs Mārtiņš Miļevskis (grupa "Astro'n'out"), kurš spēlēs perkusijas.

Instrumentālās mūzikas albums "Scream, Breathe, Cry" izdots 2015. gadā un bijis nominēts Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvai kategorijā labākais Alternatīvās mūzikas albums, ieinteresējis arī ASV neatkarīgās radio stacijas.

Albumā ir pavisam cita skaņa, iekonservētas konkrētā laika emocijas un sajūtas. Tagad mūsu skanējums ir citādāks.

vērtē Rihards Lībietis. "Scream, Breathe, Cry" tapis trīs gadu laikā, radošo pamatkodolu veidojot Rihardam Lībietim un multi-instrumentālistam Matīsam Repsim.

Laika gaitā pavisam dabiski viņiem pievienojušies arī citi mūziķi, aktuālajā sastāvā ir arī Gints Smukais, Erna Daugaviete un Toms Lipskis. Kopā mūziķi rada noskaņām bagātu instrumentālo mūziku, kurā saplūst dažādi mūzikas stili, piemēram, postroks, akustiskā, meditatīvā mūzika, psihodēlija.

Man liekas, savstarpējā saprašanās nāk dabiski. Es ticu, ka līdzīgs pievelk līdzīgu.

saka Matīss Repsis.

Jautāts, kad ar Rihardu viņi ir sākuši kopā muzicēt, Matīss atceras: "Tas bija Rīgas 100. vidusskolā, kad 10. klasē mācījos klavieres. Vienu klasi augstāk mācījās Aigars Libergs, bundzinieks un ļoti labs draugs Rihardam. Mēs kopā improvizējām, un rīta pusē mums pievienojās Rihards. Viņš mums uztaisīja brokastis, un mēs turpinājām kopā muzicēt."

Rihards turpina: "Tā nopietni kopā savācāmies uz 2010. gada festivālu Bildes. Mums bija kopējs projekts ar Olgas Rajeckas meitu Mariju. Līdz ar festivālu projekts beidzās, taču sadarbība ar Matīsu turpinājās. Tagad kopā muzicējam dažādu projektu ietvaros. Matīss ir meistars! Tagad viņš spēlē arī bungas un perkursijas, ka man brīžam aizmirstas, ka patiesībā viņš ir pianists."

Gaidāmajā "RL Orchestra" koncertā mūziķi rūpēsies par to, lai mūzikā ievibrē arī īpašā teātra atmosfēra, jo koncerta laikā tiks veikts ieraksts.

Rihards Lībietis sadzird piekšrocības arī nejaušajās blakus skaņās: "Man patīk tās apkārtējās skaņas, ko paralēli var dzirdēt koncerta laikā, jo šīs skaņas ir kā papildu efekti. Piemēram, kafejnīcās kafijas aparātu šņākoņa, kad tiek sildīts ūdens. Man nekad mūžā nav taucējusi šī skaņa arī tad, kad es tajā laikā spēlēju mūziku. Ideālā variantā tas sakrīt ar dziesmas kāpinājumu."

"RL Orchestra" koncerts notiks svētdien 11. septembrī Ģertrūdes ielas teātrī (Ģertrūdes iela 101) plkst.18. Plašāku informāciju meklē www.rihardslibietismusic.com.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!