Rihards Zaļupe izdod albumu "Z Amosfēras"

Raksta attēls - Rihards Zaļupe izdod albumu "Z Amosfēras" Foto:Kaspars Teilands

08.03.2016 / Aiga Leitholde

Savu otro solo albumu "Z Atmosfēras" izdod sitaminstrumentu virtuozs Rihards Zaļupe. Albumu veido 8 skaņdarbi, kas vēsta komponista redzējumu par pasaulē notiekošo - cilvēku absurdo rīcību, problēmām dabas un cilvēku attiecībās.

Pirms astoņiem gadiem izdotā solo albuma "Marimba Dance" starptautiskie panākumi ASV Rihardu Zaļupi mudinājuši vairāk pievērsties komponēšanai. Nākamie albumi tapuši kopā ar kori Maska un Xylem Trio. Savukārt otrajā solo albumā "Z-Atmosfēra" visus instrumentus ir iespēlējis pats Zaļupe, tajā skaitā pats veicis arī albuma miksu un māsterēšanu. Albums ierakstīts aizvadītā pusgada laikā Latvijas Radio 1.studijā kopā ar inženieri Vari Krūmiņu.

"Sākumā biju iecerējis, ka albumam būs tekstuāls papildinājums. To atrast bija gandrīz nereāli, jo tekstu gribēju haiku stilā, latviešu valodā par globālām pasaules problēmām," atklāj Zaļupe, teksta radīšanu uzticot savai sievai Sondrai, par kuras dzeju ir gandarīts.

Albuma izdošana tiks atzīmēta ar koncertu Lielajā ģildē, piektdien 12. martā. Biļetes nopērkamas visās Biļešu Paradīzes kasēs.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!