"Rīgas Ritmi 2020" saņēmis Eiropas festivālu kvalitātes zīmi “EFFE Label”

Raksta attēls - "Rīgas Ritmi 2020" saņēmis Eiropas festivālu kvalitātes zīmi “EFFE Label” Publicitātes foto

20.05.2020

Novērtējot tā augstvērtīgo māksliniecisko programmu un organizatoriskās kvalitātes, kā arī nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija piešķīrusi festivālam prestižo kvalitātes zīmi “EFFE Label”.

EFFE jeb “Europe for Festivals, Festivals for Europe” ir Briselē bāzēta Eiropas festivālu asociācijas programma, ko atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments. “EFFE Label” piešķiršanu izvērtē starptautiska ekspertu grupa, vērtējot dažādus festivāla kvalitātes standartus. “EFFE Label” piešķiršana garantē festivāla iekļaušanu Eiropas festivālu tīklā FestivalFinder.eu, kas sniedz informāciju labas mūzikas cienītājiem un masu medijiem par pasākumiem 45 Eiropas valstīs.

Reizi divos gados tiek pasniegtas arī “EFFE Label” balvas. Šogad apbalvošana notiks Eiropas festivālu asociācijas rīkotajā ikgadējā Mākslas festivālu samita laikā, kas notiks no 23. līdz 25. novembrim Golvejā, Īrijā. Šis samits ir nozīmīgākā regulārā festivālu organizētāju tikšanās pasaulē. 

“Šīs ikviena festivāla kārotās kvalitātes zīmes piešķiršana ir lieliska dāvana “Rīgas Ritmi” 20 gadu jubilejā,” prieku neslēpj “Rīgas Ritmi” mākslinieciskais direktors Māris Briežkalns. “Īpaši nozīmīgu “EFFE Label” saņemšanu šobrīd padara tas, ka esam nolēmuši tomēr nepadoties, pielāgojot festivāla saturu esošajai krīzes situācijai koncertu tirgū. Rīga bez mūzikas nepaliks!”

Festivāls, kā bija plānots, notiks jūlija sākumā, liekot uzsvaru uz vietējiem džeza un improvizatoriskās mūzikas māksliniekiem un lielo ārzemju zvaigžņu koncertus pārceļot uz gada beigām. Par izmaiņām programmā tiks ziņots jau tuvākajā laikā.

Biļetes uz plānotajiem “Rīgas Ritmi” ārvaltu mākslinieku koncertiem jau drīzumā atkal būs iespējams iegādāties bilesuserviss.lv. Jau nopirktās biļetes būs derīgas rudens koncertu apmeklējumam. Vietējo mūziķu programmu festivālā varēs apmeklēt bez maksas.

Divās desmitgadēs festivāls “Rīgas Ritmi” kļuvis par neatņemamu Latvijas kultūras dzīves sastāvdaļu, ierakstot Rīgas vārdu pasaules un džeza mūzikas kultūras tūrisma ceļvežos. Notikuši vairāk nekā 1000 koncerti, kuros uzstājušies apmēram 600 pasaules mūziķi, ieskaitot tādus dižgarus kā Bobijs Makferins (Bobby McFerrin), Pets Metenijs (Pat Metheny), “Take 6”, Ričards Bona (Richard Bona), “Medeski Martin & Wood”, Daiena Šūra (Diane Schuur) u.c. Tajā pašā laikā allaž liels uzsvars likts arī uz jauno mūziķu izglītošanu, rīkojot pasaules līmeņa zvaigžņu vadītas meistarklases. Festivāla idejas autors ir Māris Briežkalns.

Festivāla pleiliste Spotify

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!