“Rietumu radio” izsludina jaunās mūzikas konkursu “Durvis 2019”

Raksta attēls - “Rietumu radio” izsludina jaunās mūzikas konkursu “Durvis 2019”

04.03.2019 / Parmuziku.lv

“Rietumu radio” izsludina mūzikas grupu un solomākslinieku pieteikšanos jaunās mūzikas konkursam, kura mērķis atklāt plašākai sabiedrībai vēl nepazīstamus vai maz pazīstamus mūziķus un palīdzēt viņiem atrast ceļu pie saviem klausītājiem.

Liepājā ir ļoti senas mūzikas tradīcijas. Šeit 19. gadsimta otrajā pusē dibināta pirmā Baltijas filharmonija, kas bija šodien visiem labi zināmā Liepājas simfoniskā orķestra pirmsākumi. Savukārt kopš 20. gadsimta vidus Liepāja visā Latvijā un arī aiz tās robežām ir slavena kā estrādes mūzikas meka. 

Radošā dzīve Liepājā ne uz brīdi nav apstājusies, taču jaunajiem mūziķiem trūkst iespēju salīdzināt sevi ar citiem un saņemt mūzikas nozares ekspertu vērtējumu par savu varējumu,” stāsta konkursa rīkotājs, “Rietumu radio” valdes loceklis Dzintars Hmieļevskis. “Konkursa dalībniekus vērtēs žūrija, kuras sastāvā būs mūzikas jomas profesionāļi, līdz ar to mums būs iespēja noskaidrot patiešām labākos jaunos māksliniekus.

“Rietumu radio” jaunās mūzikas konkursā aicina pieteikties dažādu žanru mūzikas grupas un solomāksliniekus no visas Latvijas.

Mūsu radio ēterā skanošā mūzika ir visai daudzveidīga, un arī robežas starp dažādiem mūzikas žanriem mūsdienās arvien vairāk izplūst, tādēļ nolēmām neierobežot konkursa dalībniekus vienā, noteiktā formātā. Pieteikumus gaidīsim gan no džeza māksliniekiem, gan smagā roka grupām, taču, lai būtu iespējams objektīvi salīdzināt, konkursā skaņdarbi būs jāizpilda akustiskā versijā,” skaidro Dz. Hmieļevskis.Konkursa aktīvā fāze notiks no marta vidus līdz maija beigām, un tās laikā priekšatlasi izturējušie dalībnieki uzstāsies “Rietumu radio” studijā, dzīvās mūzikas pēcpusdienās, kur tiem akustiskā versijā būs jāizpilda trīs oriģinālkompozīcijas. 

Dalībniekus vērtēs “Rietumu radio” izveidota žūrija, savukārt klausītāju viedokli šoreiz noskaidros pēc dalībnieku uzstāšanās video skatījumu statistikas sociālajā tīklā “Facebook”.

Konkursa uzvarētājs balvā iegūs iespēju ierakstīt vienu dziesmu profesionālā skaņu ierakstu studijā, kā arī šīs dziesmas iekļaušanu “Rietumu radio” rotācijā. 

Konkursa nolikums un pieteikšanās anketa publicēta mājaslapā rietumuradio.lv/durvis.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!