“Red Lung” laiž klajā debijas mazalbumu “Sleepless”

Raksta attēls - “Red Lung” laiž klajā debijas mazalbumu “Sleepless” Publicitātes foto

10.02.2023

Pašmāju mūziķis Kristiāns Laizāns uzsāk jaunu alternatīvā kantrī projektu “Red Lung” un izdod debijas mazalbumu ar nosaukumu “Sleepless”. Albumu veido pieci skaņdarbi, kurā iekļauts arī janvārī izdotais singls “Baby Lightning”.

“Mazalbuma ”Sleepless” stāsts aizsākās pandēmijas laikā līdz ar pirmajiem “Baby Lightning” akordiem, ko ierakstīju telefonā, sēžot savā Hospitāļu ielas guļamistabā. Sākotnēji necerēju izdot pat vienu dziesmu, bet tiklīdz pie manis atnāca “4 AM” sāku just, ka šī varētu būt necila, bet mīļa kolekcija ar skaņdarbiem, kas radušies negulētu vakaru iespaidā. Noteikti necenšos glorificēt miega trūkumu, bet jutu, ka dot albumam nosaukumu “Sleepless” būtu vairāk kā godīgi, lai izrādītu cieņu dziesmu saturam un to rakstīšanas procesam,” stāsta Kristiāns.

“Runājot par dziesmu saturu, domāju, ka tās vieno to naratīvais raksturs. Līdzīgi kā Klāsa Vāveres “Lullabies” tās ir kā pasakas pieaugušajiem vai kā nelielas etīdes visiem, kas sevi tajās var ieraudzīt kā protagonistu/i vai vērotāju no blakus galdiņa,” papildina Kristiāns.

Mazalbums tapis vairākās daļās, apvienojot pēdējo gadu laikā ieraktītos piecus skaņdarbus, tai skaitā janvārī izdoto singlu “Baby Lightning”. Albuma ierakstā piedalījušies vairāku citu apvienību mūziķi: Alise Golovacka (bekvokāls, flauta), Monta Sleže-Zaļkalne (vijole), Oskars Jansons (ģitāra), Rūdolfs Ozols (ģitāra), Jānis Steķis (basa ģitāra), Kalvis Sležis-Zaļkalns (bungas), Rūdolfs Daņiļevičs (bungas). Skaņdarbu ierakstu un pēcapstrādi veicis, kā arī producējis Edvards Broders (Broders Audio) studijā “Red House”, Rīgā.

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!