Kristiāns Laizāns piesaka sevi ar jaunu skatuves vārdu “Red Lung” un izdod dziesmu “Baby Lightning”

Raksta attēls - Kristiāns Laizāns piesaka sevi ar jaunu skatuves vārdu “Red Lung” un izdod dziesmu “Baby Lightning” Publicitātes foto

23.01.2023

Pašmāju mūziķis Kristiāns Laizāns paziņo par savu jauno alternatīvā kantrī projektu “Red Lung” un mūzikas straumēšanas un lejupielādes platformās publiskojis singlu “Baby Lightning” no februāra sākumā gaidāmā debijas mazalbuma “Sleepless”.

Kristiāns, daloties savās sajūtās, par skaņdarbu stāsta: “Dziesma ir gaidījusi savu publikāciju jau kopš 2021. gada. Man ir milzīgs prieks, ka tā ir sagaidījusi dienas gaismu, lai gan brīžiem šķita, ka tā paliks vien mana un neliela draugu loka patēriņam. Dziesma radās brīdī, kad šaubījos vai jebkad vēl radīsies iespēja uzstāties un plašu kolekciju ar citām problēmām, kas nebūt nav unikālas, bet lika man pieķerties skaņdarbiem, lai novērstu savu uzmanību un rehabilitētos. Sakot šo jūtos kā diletants, bet mūzika ir tas, kas mani vienmēr ir darījis brīvu, un tas ir bijis īpaši aktuāli, ejot cauri neskaitāmām pašizolācijām un redzot kā kara sekas ietekmē līdzcilvēkus.

“Baby Lightning” apskata līdzatkarību un pašvērtējuma stiprināšanu, nebalstot to uz romantiska partnera klātesamību. Lai gan šis pavisam noteikti neaptver visu dziesmas būtību, es ļoti vēlētos pārējo atstāt klausītāja interpretācijai. Es redzu dziesmu kā Alternative Country darinājumu un procesā mani dziļi iedvesmoja mākslinieki kā Džefs Tvīdijs (Jeff Tweedy), Džeisons Izbels (Jason Isbell) un grupa “Drive-By-Truckers”. Jutu, ka tas ir žanrs, kas daudz tiešāk ļauj uzrunāt ikvienu par spīti viņu kulturālajai piederībai.”

Par vokāla ierakstīšanas vietu Kristiāns izvēlējies savu viesistabu, savukārt akustiskās ģitāras un pavadošās instrumentācijas skaņu celiņi tapuši studijā. Dziesmas ierakstā piedalījušies vairāku citu apvienību mūziķi: Alise Golovacka (flauta), Monta Sleže-Zaļkalne (vijole), Jānis Steķis (basa ģitāra), Kalvis Sležis-Zaļkalns (bungas). Skaņdarba ierakstu un pēcapstrādi veicis, kā arī producējis Edvards Broders (Broders Audio).

 

ParMuziku.lv

ParMuziku.lv ir online mūzikas žurnāls, kurā iespējams izlasīt svarīgāko par mūziku Latvijā un pasaulē. Šeit vari atrast ne tikai aktuālās ziņas, ekspertu viedokļus, albumu, DVD un koncertu apskatus, bet arī informāciju par mūzikas biznesa ikdienā neredzamo pusi – autoru un izpildītāju blakustiesībām, ierakstu izpildījumu publiskajā telpā, kā arī mūzikas industriju kopumā.

Par LaIPA

Biedrība „Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) ir kolektīvā pārvaldījuma organizācija, kur apvienojušies pašmāju un ārvalstu izpildītāji un fonogrammu producenti, lai iestātos par savām tiesībām un saņemtu taisnīgu atlīdzību par savu fonogrammu izmantošanu Latvijā un ārvalstīs. Vairāk

Sazinies ar mums!